Archive

Projekto „Ruožo Kena–Naujoji Vilnia elektrifikavimas" rangos darbus vykdanti UAB „Fima" ir SIA „Fima" „Lietuvos geležinkeliams" privalės sumokėti apie 130 tūkst. eurų delspinigių dėl projekto darbų uždelsimo. Tokį sprendimą birželio 15 d. priėmė Vilniaus apygardos teismas, įvertinęs rangos darbų vykdymo faktines aplinkybes.

Projekto „Ruožo Kena–Naujoji Vilnia elektrifikavimas" rangos darbus buvo numatyta pabaigti 2016 m. kovo 22 d.,  tačiau darbus vykdantys jungtinės veiklos partneriai UAB „Fima" ir SIA „Fima" iki numatyto termino darbų neužbaigė – Naujosios Vilnios traukos pastotės rekonstrukcija užbaigta 2016 m. gegužės 10 d., o kontaktinio tinklo statyba užbaigta 2017 m. vasario 24 d. Dėl uždelstų darbų ir neįgyvendintų lūkesčių „Lietuvos geležinkeliai" kreipėsi į teismą, prašydami išieškoti iš rangovo delspinigius. Vilniaus apygardos teismo sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per 30 dienų.

Ruožo Kena–Naujoji Vilnia elektrifikavimo darbų užbaigimas „Lietuvos geležinkeliams" suteiks didelį konkurencinį pranašumą rinkoje, padės mažinti eksploatacinius kaštus, žalą aplinkai. Įgyvendinus šį projektą, geležinkelio linija nuo Lietuvos ir Baltarusijos valstybių sienos iki Naujosios Vilnios bus elektrifikuota.

„Baltarusijos geležinkeliai" elektrifikuoja ruožą nuo Molodečno iki Lietuvos valstybės sienos. Užbaigus šių dviejų linijų elektrifikavimo projektus naudą pajus ir keleiviai, ir krovinių vežėjai. Keleiviai galės sutaupyti apie 30 min laiko – kelionė traukiniu iš Vilniaus į Minską nuo 2,5 val. sutrumpės iki 2 val. Kroviniai iš Rytų valstybių Vilnių galės pasiekti naudojant elektros trauką, kadangi ruožas Kena–Naujoji Vilnia yra tarptautinio IX B krovinių koridoriaus dalis. 

Updated on 2017-06-20