Archive

Šią savaitę akordeono muzika skamba daugelyje netikėtų erdvių. Rugpjūčio 24 dieną ji užlies Vilniaus geležinkelio stoties laukiamąją salę. Ir tai ne atsitiktinumas – juk šių metų „Akordeono muzikos savaitės" devizas – „Muzika arčiau mūsų".

„Geležinkelio stotys vis dažniau tampa erdve menininkų pasirodymams. Ir tai nestebina – gyvenimas stotyse virte verda, čia susikerta daugelio žmonių keliai, čia, belaukiant traukinio ar atvykstančių svečių, šiek tiek sustoja laikas, kuris ir mus priverčia stabtelėti... Mūsų geležinkelio stotys yra atviros menininkų pasirodymams – juk menas, neturėdamas jokių ribų ir sienų, apjungia žmones. Galime tik pasidžiaugti, kad tokie koncertai sulaukia žmonių susidomėjimo ir puikių atsiliepimų, pakelia nuotaiką ir laukimo laiką paverčia smagiu, įsimintinu. Tai ir mums paskata dar labiau išnaudoti populiarėjančią geležinkelio stočių erdvę kultūrai", – teigia AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka.

Rugpjūčio 24 dieną Vilniaus geležinkelio stotyje pasirodys svajingas ir jaukus duetas iš Norvegijos  „Julie&Andreas" su originalia savo kūryba ir A. Piazzolla muzika. „Nuo ilgesingos lopšinės miestui iki aistringo tango Stoties rajonui rimstančio piko minutėse šiaurietiškas duetas kvies įsiklausyti, ką šnabžda peronai ir miesto ritmo liudininkėmis tapusios laukiamojo sienos. Ši piko valanda – kvietimas pasinerti į muziką, įsiliesiančią į miesto ritmą ir pripildysiančią centrines Vilniaus arterijas", – teigia festivalio organizatoriai.

Žinomas Lietuvos akordeonistas Martynas Levickis dar liepos mėnesį Vilniaus geležinkelio stotį pavertė koncertų sale. Čia muzikantas drauge su styginių kvartetu „SinChronic" surengė netikėtą pasirodymą, sugrodamas Antonio Vivaldi kūrinio „Metų laikai" dalį „Vasara" 

 

 

 

Updated on 2016-08-24