Archive

AB „Lietuvos geležinkeliai", kaip socialiai atsakinga įmonė, šią savaitę pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su  asociacija „Lietuvos neįgaliųjų forumas". Abi šalys įsipareigojo bendradarbiauti inicijuojant ir įgyvendinant bendrus projektus, susijusius su neįgalių ir ribotos judėsenos keleivių aptarnavimo gerinimu.

Bendrovė pakvietė asociacijos atstovus į naujo dyzelinio traukinio 730 ML, kursuojančio maršrutu Vilnius–Klaipėda–Vilnius, pristatymą. Neįgalieji patys galėjo įvertinti traukinyje įrengtas specializuotas rampas, skirtas neįgaliųjų vežimėlių naudotojams patogiai įvažiuoti į traukinius ir iš jų, sanitarinius mazgus, pagalbos iškvietimo mygtukus tiek traukinio išorėje, tiek viduje, karštų gėrimų automatus, kurie pritaikyti savarankiškai naudotis žmonėms su negalia.

Neįgalieji džiaugėsi, kad naujieji traukiniai yra pritaikyti jų poreikiams, tačiau išreiškė ir nuogąstavimų dėl kliūčių, su kuriomis susiduriama patenkant iki traukinio. Todėl nuspręsta šią vasarą vykdyti projektą „Kelionė nuo automobilio ar viešojo transporto iki traukinio". Iniciatyvos tikslas – pamatyti, su kokiais iššūkiais tenka susidurti neįgaliesiems ir rasti būdų, kaip juos išspręsti ar palengvinti. Susitikimo metu pabrėžta, kad ateityje kiekvienas naujas projektas būtų rengiamas galvojant apie žmones su negalia ar kitus specialių poreikių turinčius keleivius.

AB „Lietuvos geležinkeliai" nuo 2008 metų įsigijo dešimt dviaukščių elektrinių traukinių, kuriuose yra specialios rampos, skirtos neįgaliųjų vežimėlių naudotojams ir vykstančiais maršrutais N. Vilnia–Kaunas–N. Vilnia bei  N. Vilnia–Trakai–N. Vilnia. Nuo 2013 m. pradėti eksploatuoti trys dyzeliniai traukiniai, kuriuose yra įmontuoti keltuvai neįgaliesiems, vykstantiems maršrutu Vilnius–Minskas–Vilnius, Vilnius–Turmantas–Vilnius bei Vilnius–Šiauliai–Vilnius.

 

 

Updated on 2016-07-04