Archive

Lietuvos ir Lenkijos geležinkeliai siekia aktyvesnio bendradarbiavimo

Lapkričio 8 d., Varšuvoje (Lenkija) AB „Lietuvos geležinkeliai" sėkmingai suorganizavo konferenciją „Lietuvos ir Lenkijos geležinkeliai: šiandienos realijos ir ateities iššūkiai". Susidomėjimas ja pranoko lūkesčius – susirinko apie 70 dalyvių, iš kurių 45 Lenkijos Respublikos atstovai. Pagrindinis konferencijos tikslas: užtikrinti ilgalaikį konstruktyvų, abipusiai naudingą dvišalį bendradarbiavimą bei efektyvų geležinkelio transporto potencialo panaudojimą ir plėtrą.

 Lenkija – viena svarbiausių Lietuvos partnerių Vakarų teritorijoje, turinti svarų vaidmenį Europos geležinkelių tinkle ir organizuojant krovinių vežimą. Esami statistiniai duomenys rodo, kad krovinių vežimo plėtra tarp Lenkijos ir Lietuvos yra nepakankama, daug eksportuojamos produkcijos tarp šalių  gabenama automobilių transportu.

Sveikinimo žodį konferencijoje tarė Lenkijos transporto, statybos ir jūros ūkio ministerijos viceministrė Anna Wypych-Namiotko, LR Susisiekimo viceministras Arūnas Štaras, LR ambasadorės Lenkijoje patarėjas Saulius Labutis, „PKP Polskie linie kolejowe S.A." valdybos narys Karol Depczynski, AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius dr. Stasys Dailydka. Pranešimus taip pat skaitė Lenkijos uosto „Gdynia", PKP Cargo, „Cargosped Sp. z o.o." ir „DB Schenker Rail Plska S. A." atstovai.

Dalyviai akcentavo siekius pritraukti krovinių srautų į besiformuojantį VIII transporto koridorių, aptarė jau įgyvendintus penkių šaudyklinių traukinių– „Šeštokai Express", „Viking Train", „Merkurijus", „Saulė" ir „Vilnius Shuttle" – projektus. Taip pat buvo paminėtas glaudus bendradarbiavimas su suinteresuotomis pusėmis dėl naujai planuojamų konteinerinių traukinių paleidimo maršrutais Berlynas–Sassnitz–Klaipėda–Rytų rinkos ir Hamburgas–Sassnitz–Klaipėda–Rytų rinkos. AB „Lietuvos geležinkeliai" kaip partneriai dalyvauja ir Kaliningrado atstovų pasiūlytame šaudyklinio traukinio projekte, kuris kursuos maršrutu Gdanskas–Černiahovskas–Kaunas–Vilnius–Maskva.          

 Konferencija suteikė puikią galimybę užmegzti dialogą tarp dviejų valstybių, stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, plėtoti verslo ryšius,praplečiant krovinių vežimo ribas ir pritraukiant didesnius krovinių srautus, plėtoti krovinių vežimą I-uoju ir VIII-uoju tarptautiniais krovinių koridoriais, pritraukiant atsiradusį naujų neišnaudotų rinkų potencialą Šiaurės-Pietų kryptimi. 

AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka pakvietė Lenkijos įmonių atstovus atvykti į Vilnių ir pratęsti bei užtvirtinti bendradarbiavimo klausimus. Jau kitą savaitę į Lietuvą atvyks įmonės „CTL Logistics" atstovai.

 

Krovinių vežimo direkcijos informacija

Updated on 2014-03-13