Archive

Sparčiai auga Geležinkelių muziejaus lankytojų gretos

Norintieji dalyvauti Geležinkelių muziejaus rengiamose ekskursijose turėtų paskubėti. Jau šiuo metu į ekskursijas besiregistruojančios moksleivių ir studentų grupės dėl sparčiai išaugusio lankytojų skaičiaus muziejuje apsilankyti galės anksčiausiai 2013-ųjų sausio pabaigoje.

Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmų antrajame aukšte įsikūręs muziejus duris atvėrė 2011 m. birželio 1 d. Per pirmus tris darbo mėnesius jį aplankė 2003 lankytojai. Šiemet tokio lankytojų kiekio sulaukiama kas mėnesį. Palyginimui, 2011-ųjų spalį muziejų aplankė 1157 lankytojai ir buvo pravestos 46 ekskursijos, kai šių metų spalį lankytojų jau buvo 1868, o ekskursijų – 59, arba atitinkamai 61 proc. ir 28 proc. daugiau.

Muziejų sudaro trys pagrindinės salės: informacijos (ekspozicijų), kultūrinė (parodų ir renginių) ir edukacinė (maketų). Daugiau kaip 800 eksponatų išdėstyti pagal temas: kelionės, ryšiai, kelio statyba, riedmenys,geležinkelių transporto signalizacija, statytojai ir darbuotojai.

Dalį eksponatų lankytojai gali pažinti interaktyviai. Pavyzdžiui,demonstruojant krivūlinio aparato veikimą ir iešmo perjungimo mechanizmo veikimą, lankytojai tampa „stoties budėtojais, iešmininkais", o iš pervažininko namelio vietinės baterijos telefonu gali susisiekti su „posto budinčiuoju".

Pasak Geležinkelių muziejaus vedėjos Vitalijos Lapėnienės, susidomėjimas muziejumi auga ne tik dėl įvairių edukacinių programų, bet ir dėl naujų iniciatyvų bei projektų. Vienas tokių – projektas „Šeimų šeštadieniai". „Kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį muziejus kviečia įvairių kartų atstovus– senelius, tėvelius, vaikus ir anūkus – praleisti savo laisvalaikį kūrybiškai ir linksmai. Šeštadieninių užsiėmimų metu galima piešti, lipdyti, žiūrėti filmus, vaidinimus, žaisti ir kitaip įdomiai leisti laiką drauge su šeima", – projekto esmę trumpai apibūdino V. Lapėnienė.

Kasdieninė muziejaus veika neapsiriboja tik eksponatų rinkimu ir jų išdėstymu salėse. Pagrindinis Geležinkelių muziejaus uždavinys – tenkinti socialinius poreikius, prisidėti prie bendrovės įvaizdžio kūrimo organizuojant įvairius renginius ir edukacines programas.

Geležinkelių muziejus dalyvauja įvairiuose Kultūros ministerijos ir visuomeninių organizacijų inicijuojamuose projektuose. Šie metai – Muziejų metai. Geležinkelių muziejus pakliuvo į geriausių Lietuvos muziejų 20-ką. Iki lapkričio 30 d. svetainėje Delfi.lt vyksta balsavimas. Atiduokite savo balsą už Geležinkelių muziejų paspaudę šią nuorodą!

 

Vidaus ir išorės ryšių sektoriaus informacija

8 5 269 30 29

Updated on 2014-03-13