Archive

Pasirašyta sutartis su „DB Schenker Rail AG" 

Birželio 4–7 dienomis, Miunchene (Vokietija), AB „Lietuvos geležinkeliai" dalyvavo tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „Transport Logistic2013". Jos metu bendrauta su esamais ir potencialiais partneriais, o su „DB Schenker Rail AG" pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas dėl krovinių gabenimo geležinkeliais į Lietuvą.

„DB Schenker Rail AG" valdybos pirmininko ir vykdančiojo direktoriaus Aleksanderio Hedericho (Alexander Hedderrich) teigimu, galimybė formuoti krovinių koridorius per Lietuvos teritoriją yra įdomi ir patraukli, todėl tikėtina, kad pasirašytas memorandumas paskatins abipusiai naudingą partnerystę.

„Lietuvos geležinkelių" stende vyko apie 30 susitikimų su esamais ir potencialiais partneriais. Jų metu, pasak AB „Lietuvos geležinkeliai" Krovinių vežimo direkcijos direktoriaus pavaduotojo plėtrai Sauliaus Stasiūno, buvo aptariamas Lietuvos-Vokietijos bendradarbiavimas transporto, logistikos ir technologijų srityse. Parodos metu susitikta su Vokietijos, Prancūzijos, Švedijos, Rusijos ir Baltarusijos geležinkelių atstovais, taip pat šių šalių bei Turkijos, Čekijos, Kinijos, Kazachstano, Lenkijos, Malaizijos ir kitų valstybių logistikos bei ekspedicijos įmonių atstovais.

„Parodos metu su Prancūzijos geležinkelių kompanija „SNCF" bei Švedijos geležinkelių krovinių vežimo bendrove „Green Cargo" aptarėme galimas krovinių tranzito per Lietuvą apimtis. Tikėtina, kad pirmieji bendri krovinių srautai bus suformuoti dar šiemet, - sakė S. Stasiūnas. – Susitikime su Čekijos įmone „Argo group" aptarėme krovinių vežimo galimybes reguliariais konteineriniais traukiniais".

Šiais metais „Transport Logistic 2013" paroda Vokietijoje sulaukė net 53 000 lankytojų, joje dalyvavo daugiau nei 2000 eksponentų iš 63 šalių, kurie išsidėstė beveik 110 000 kvadratinių metrų parodos plote.

 

Krovinių vežimo direkcijos inf.

Updated on 2014-03-13