Archive

„Žaliausia bendrovė" – AB „Lietuvos geležinkeliai" 

AB „Lietuvos geležinkeliai" – „Žaliausia" bendrovė. Tokia nominacija bendrovės generaliniam direktoriui Stasiui Dailydkai įteikta „Verslo žinių" kartu su banku „Nordea" surengtoje „Lietuvos verslo lyderių" apdovanojimų ceremonijoje.

Kandidatus „Žaliausios" bendrovės nominacijai siūlė VGTU Aplinkos institutas, o vertino organizatorių sudaryta komisija. AB „Lietuvos geležinkeliai" nominacija skirta atsižvelgus į tai, kad geležinkelių transportas yra vienas draugiškiausių aplinkai. Komisija įvertino tai, kad bendrovė nuolat stengiasi mažinti savo veiklos poveikį aplinkai investuodama į aplinkosaugą.

2012 m. įvairiems aplinkosaugos projektams AB „Lietuvos geležinkeliai" skyrė apie 72 mln. litų. Didžioji dalis šių lėšų skirta oro apsaugai senus traukinius pakeičiant naujais. Bendrovė taip pat kasmet mažina santykinę taršą, vykdo triukšmo prevenciją.

2011-ųjų viduryje AB „Lietuvos geležinkeliai" įkurtas Aplinkosaugos centras. Jis įgyvendina bendrovės aplinkosaugos strategiją, užtikrina aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimą, organizuoja atliekų tvarkymą ir logistiką, efektyvų aplinkos po avarijų atkūrimą, užterštų teritorijų valymą, formuoja ir ugdo bendrovės darbuotojų ekokultūrą. Taip pat mažina bendrovės ūkinės veiklos neigiamą poveikį aplinkai bei prisideda prie efektyvesnio energetinių ir gamtos išteklių panaudojimo.

 

Vidaus ir išorės ryšių sektoriaus inf.

[email protected]

8 5 269 30 29

Updated on 2014-03-13