« Atgal

LTG grupėje – mokymai apie pranešėjų apsaugą

Gegužės 12, 19 ir 20 dienomis AB „Lietuvos geležinkeliai" buvo vykdomi mokymai „Pranešėjų apsauga Lietuvoje - įstatymo taikymo praktiniai aspektai", kuriuos vedė Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriaus darbuotojos. Mokymuose LTG grupės darbuotojai buvo supažindinti su pagrindinėmis 2019 m. įsigaliojusio Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatomis, pranešimus teikiančių asmenų teisėmis, pareigomis, skatinimo ir pagalbos jiems priemonėmis.

Mokymų metu pasidalinta ir praktiniais Lietuvos Respublikos įgyvendinimo aspektais šioje srityje, Lietuvos ir kitų šalių patirtimi, statistika, taip pat atsakyta į darbuotojams rūpimus klausimus. Aptarti teisės aktuose keliami reikalavimai vidiniams informacijos apie pranešimus teikimo kanalams ir LTG grupėje veikiančio vidinio kanalo funkcionavimas.

Mokymai organizuoti LTG grupės diegiamo tarptautinio ISO antikorupcinio standarto diegimo metu, skatinant geranorišką darbuotojų įsitraukimą į vykdomą atsparumo korupcijai veiklą. 

Atnaujinta 2021-05-25