« Atgal

Geroji „Lietuvos geležinkelių“ patirtis – „Skaidrumo akademijos“ dalyviams

„Lietuvos geležinkeliai" (LTG) jau antrus metus aktyviai dalyvauja „Skaidrumo akademijos" veikloje. Tarp trijų labiausiai korupcijai atsparių šalies susisiekimo sektoriaus įmonių ir organizacijų prieš kurį laiką patekę LTG su kitomis įmonėmis bei organizacijomis dalijasi gerąja patirtimi ir patarimais.

Aktualiomis žiniomis su „Skaidrumo akademijos" dalyviais dalijasi LTG Verslo saugumo vadovas Rolandas Šlepetys, Antikorupcinės politikos vadovė Žaneta Navickienė bei Prevencijos ir tyrimų vadovė Liuda Plechanova. Neseniai organizuotame susitikime su VšĮ „Inovacijų agentūra", Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos" ir Lietuvos banko atstovais jie aptarė naujojo Korupcijos prevencijos įstatymo įgyvendinimą.

Įgyvendinant šių metų pradžioje įsigaliojusį įstatymą, LTG ekspertai sukaupė įžvalgų, susijusių su personalo patikimumo užtikrinimu, išplečiant kandidatų stropaus patikrinimo būtinybę, sudarant ir nuolat atnaujinant tikrinamų pareigybių sąrašą, apibrėžiant patikros rezultatų galiojimo terminą. Taip pat – su rizikų identifikavimu ir valdymu, būtinų dokumentų, reglamentuojančių korupcijos prevencijos priemonių taikymą, peržiūra ir parengimu.

Toliau tęsdami bendradarbiavimą, „Skaidrumo akademijos" dalyviai planuoja susitikti birželio mėnesį.

„Skaidrumo akademija" – gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką. „Skaidrumo akademijos" tikslas – suvienyti korupcijos prevencijos ekspertus, atsakingas ir suinteresuotas institucijas bei paskatinti jas dalintis gerąja patirtimi.

Iniciatyvą, įkurtą Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Prezidento, šiuo metu vienija 38 dalyviai, 25 mentoriai. Akademijoje jau organizuota 18 renginių įvairiomis skaidrumo temomis, o renginiuose sulaukta per 4000 dalyvių.

Daugiau informacijos apie „Skaidrumo akademijos" veiklą galima rasti čia: https://skaidrumoakademija.lt/.

Prieš kurį laiką Susisiekimo ministerijos organizuotoje apklausoje LTG surinko maksimalų balų skaičių ir pateko tarp trijų labiausiai korupcijai atsparių šalies susisiekimo sektoriaus įmonių ir organizacijų. Įmonės ir organizacijos buvo vertinamos pagal specialų klausimyną, kurį sudarė daugiau nei 30 klausimų apie korupcijos prevenciją: veiklos partneriams keliamus reikalavimus, privačių ir viešų interesų deklaravimą, darbuotojų švietimą, dovanų politiką, informaciją apie pranešėjų apsaugą bei tyrimus. Pirmą kartą vykdytame tyrime iš viso dalyvavo 17 įmonių.

 

Atnaujinta 2022-05-13