« Atgal

Bandomasis „LTG Cargo“ traukinys išvyko į Ukrainą

„Lietuvos geležinkelių" (LTG) Grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo" trečiadienį ryte pradėjo bandomąjį važiavimą iš Kauno intermodalinio terminalo (KIT) į Ukrainą per Lenkiją. Planuojama, kad konteinerinis traukinys kelionės tikslą pasieks per artimiausias porą dienų, o vėliau grįš į Lietuvą ir pargabens apie 50 konteinerių su kroviniais. Tai pirmasis reisas LTG istorijoje, kai kroviniai iš Ukrainos Lietuvą geležinkeliu pasieks aplenkiant Baltarusiją.

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje sutrūkinėjo įprastos ir regionui itin svarbios logistikos grandinės, todėl šiuo projektu tikimasi prisidėti prie dalies jų atstatymo alternatyviu maršrutu per Lenkiją.

Pilotinio vežimo metu bus siekiama įvertinti technologinius naujo maršruto aspektus, krovinių gabenimo terminus, galimus logistikos iššūkius ir jų sprendimus. Šis maršrutas bus įgyvendinamas tik siaurąja europine vėže, kuri tęsiasi nuo KIT per Lenkiją iki Ukrainos pasienio teritorijoje esančio terminalo. Tai reiškia, kad pasiteisinus projektui, dalis krovinių iki Kauno galės būti gabenami nekeičiant vėžės ir jų neperkraunant. Bendrovė nuolat palaiko ryšį tiek su kolegomis ukrainiečiais, tiek su Ukrainos geležinkeliais ir potencialiais klientais šioje šalyje.

„Toliau dirbame ieškodami naujų veiklos diversifikacijos krypčių ir būdų, kaip klientams padėti pervežti krovinius. Prieš mažiau nei metus prie europinės geležinkelio vėžės prijungtas intermodalinių krovinių terminalas Kaune ir strateginis sprendimas dar 2020 metais įsteigti bendrovę Lenkijoje įgalina mus ieškoti nestandartinių krovinių gabenimo modelių bei efektyvių būdų prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos", – teigia Eglė Šimė, „LTG Cargo" generalinė direktorė.

Lietuvoje nauju maršrutu krovinius gabens „LTG Cargo", o nuo Ukrainos-Lenkijos pasienio – dukterinė bendrovė „LTG Cargo Polska". Numatoma, kad į KIT traukinys grįš pakrautas maždaug 1000 t įvairių prekių. Iš KIT kroviniai galės būti efektyviai paskirstyti po Lietuvą ir visą Baltijos šalių regioną.

Primename, kad LTG Grupė, įvertinusi Rusijos karo prieš Ukrainą ir Baltarusijai bei Rusijai paskelbtų sankcijų poveikį veiklai, praėjusią savaitę Grupė pradėjo įgyvendinti planą, kuriuo siekia prisitaikyti prie pakitusios verslo aplinkos pati ir padėti tai padaryti savo klientams. Jis apima tris pagrindines kryptis – veiklos efektyvumo didinimo, sąnaudų mažinimo, diversifikacijos ir plėtros į naujas rinkas, ypač Vakarų Europos.

Atnaujinta 2022-04-27