« Atgal

„LTG Infra“ ir PKP Polskie Linje Kolejowe S.A. (PKP PLK) nustatė bendradarbiavimo prioritetus

2021 m. vasario 10 d. įvyko Lenkijos geležinkelių infrastruktūros valdytojo PKP PLK ir „LTG Infra" vadovų susitikimas. Dėl pandemijos apribojimų susitikimas vyko telekonferencijos forma. Tokio pobūdžio susitikimai tapo tradicija dvišaliuose abiejų įmonių santykiuose.

„Efektyvus mūsų įmonių bendradarbiavimas yra svarbus plėtojant geležinkelių infrastruktūrą ne tik Lenkijoje ar Lietuvoje, bet ir visame regione, ypač turint omenyje Europos žaliojo kurso susitarimą, kurio pagrindinis elementas yra geležinkelis. Pokalbio metu  su PKP PLK valdybos pirmininku Ireneusz Merchel apžvelgėme sėkmingą, partnerystės pagrindu grįstą, pernai metų bendradarbiavimą ir nustatėme šių metų bendradarbiavimo prioritetus, kuriuos įgyvendinsime kaip dalį dvišalės infrastruktūrinės grupės darbų", – sakė „LTG Infra" generalinis direktorius Karolis Sankovski.

„Mūsų partnerystė su „LTG Infra", nepaisant vyraujančios pandemijos, yra labai gero lygio. 2020 m. bendradarbiavimas su Lietuvos partneriu plėtojosi laikantis dvišalių susitarimų ir abiejų šalių interesų. Dvišalės Lenkijos ir Lietuvos infrastruktūros grupės veikla padės plėtoti šiuos santykius ir 2021 m.", – po susitikimo sakė Ireneuszas Merchelis, „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A" valdybos pirmininkas.

Susitikime vadovai išskyrė ir susitarė dėl kelių pagrindinių bendradarbiavimo krypčių. Nuolat bendradarbiauti „Rail Baltica" srityje – derinti projekto „Rail Baltica" techninių parametrus bei organizacinius sprendimus Lenkijoje ir Lietuvoje. Didinti geležinkelio koridoriaus patrauklumą, kartu su PKP PLK derinant mokesčių už naudojimąsi geležinkelių infrastruktūra sistemas. Keistis „LTG Infra" aktualia patirtimi geležinkelių eismo valdymo klausimais bei ERTMS diegimo ir elektrifikacijos projektų įgyvendinimo klausimais. Taip pat naujo eismo modelio Lietuvoje sukūrimas bei geležinkelių infrastruktūros išteklių priežiūros ir valdymo modelių skaitmeninimas.

Anot K. Sankovski, susitikimo metu buvo pasirašytas ir ketinimų protokolas dėl Lenkijos ir Lietuvos infrastruktūros grupės įkūrimo. Būtinybė pasirašyti tokį protokolą atsirado po to, kai AB  „LTG Infra" tapo nepriklausoma bendrove, o ankstesnysis susitarimas buvo pasirašytas tarp PKP PLK ir „Lietuvos geležinkelių" infrastruktūros direkcijos.

Naujai įkurtos infrastruktūros grupės veiklos apims bendradarbiavimą tarpvalstybinių projektų srityje, įskaitant techninį bendradarbiavimą, techninių ir operatyvinių sprendimų įgyvendinimą, bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija įgyvendinant „Rail Baltica" projektą, keitimąsi patirtimi, žiniomis ir informacija tarp Grupėje įsteigtų pogrupių.

Atnaujinta 2021-02-12