« Atgal

„LTG Infra“: gegužę didėjo keleivinių traukinių srautas

Lietuvos geležinkelių tinklo valdytojas „LTG Infra" pastebi, jog Lietuvoje palaipsniui mažėjant keleivių judėjimo ribojimams, didėja ir keleivinių traukinių srautas. Lyginant su pernai metų geguže, šiais metais šį mėnesį fiksuotas 51 procento augimas (71 tūkst. tkm pernai ir 108 tūkst. tkm šiais metais). Manoma, kad netrukus keleivinių traukinių srautas visiškai atsistatys ir pasieks ikipandeminį lygį.

Tuo tarpu, krovininių traukinių srautas vis dar turi mažėjimo tendenciją ir šių metų gegužę buvo 7 proc. mažesnis, nei tuo pačiu laikotarpiu pernai (2,6 mlrd. tkm pernai ir 2,4 mlrd. tkm šiais metais). Įvertinus įtemptą geopolitinę situaciją, krovininio srauto mažėjimo tendencija gali išsilaikyti, o jo didėjimas gali būti siejamas su krovininių traukinių srautais iš kitų rinkų, pavyzdžiui Lenkijos, Ukrainos ar Kinijos.

Infrastruktūros valdytojas skaičiuoja, jog traukiniai šalies tinklu viso įveikė 2,5 mlrd. tkm – traukinių darbo apimties rodiklis nurodo kiek ir kokio svorio traukiniai įveikė kilometrų Lietuvos geležinkelių tinklu. Pernai gegužę šis rodiklis buvo 2,6 mlrd. tkm.

Gegužę fiksuotas vienas mirtimi pasibaigęs nelaimingas įvykis pervažoje. Siekiant išvengti tokių skaudžių įvykių ateityje visiems eismo dalyviams svarbu įsidėmėti visame pasaulyje geležinkelio kirtimą vienijančią bendrą taisyklę – sustok, apsižvalgyk, klausyk. Ši taisyklė gali išgelbėti ne vieną gyvybę!

Atnaujinta 2021-06-30