« Atgal

„Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrovė VLRD stabdo komercinius pirkimus

„Lietuvos geležinkelių" grupei priklausanti lokomotyvų ir vagonų remonto bendrovė Vilniaus lokomotyvų remonto depas (VLRD) skelbia stabdanti komercinius pirkimus – toks sprendimas priimtas atsižvelgus į Vilniaus apygardos teismo sprendimą, bei į Lietuvos apeliacinio teismo nutartį. Tiesa, bendrovė viliasi, jog ateityje vėl galės vykdyti pirkimus komercinėmis sąlygomis, mat paslaugas teikia dinamiškoje ir konkurentų kupinoje rinkoje.

Bendrovės generalinis direktorius Albertas Bajorinas teigia, jog bendrovė gerbs teismo sprendimą ir artimiausiu metu registruosis kaip Perkančioji organizacija. Tiesa, keturiolika metų pirkimus komercinėmis sąlygomis vykdžiusios bendrovės vadovas viliasi, jog šis sprendimas – tik laikinas.

„Praėjusiais metais dėjome dideles pastangas nusikratyti senųjų standartų, kai pirkimai buvo vykdomi per tarpininkus, o šiame voratinklyje prekės pabrangdavo iki 30 proc. Pasirašėme tiesioginius susitarimus su gamintojais Vakarų ir Rytų Europoje ir skaičiuojame, jog per 2019 metus taip įsigijome net 80 proc. prekių ir sutaupėme apie 2 mln. eurų", – sako A. Bajorinas.

Bendrovės vadovas priduria, jog paskutiniu metu apie 25 proc. pajamų bendrovė gavo ne iš „Lietuvos geležinkelių" grupės įmonių – ši dalis nuolat didėja, mat bendrovė aktyviai dalyvauja konkursuose teikti remonto paslaugas įvairioms Europos įmonėms ir jau laimėjo Estijos valstybės valdomos geležinkelių kompanijos „Operail", Latvijos valstybei priklausančios geležinkelių bendrovės „Latvijas dzelzceļš", Ukrainos kompanijos DMK, „Achemos" grupės bendrovės „Transachema" skelbtus konkursus. Šioms bendrovėms suteiktos įvairios paslaugos – krovininių riedmenų, prekinių vagonų ir įvairių mazgų bei agregatų remontas.

Pasak bendrovės vadovo, tai daugiau nei patvirtina faktą, jog bendrovė veikia laisvoje rinkoje konkurencinėmis sąlygomis ir todėl jai neturėtų būti taikomas reikalavimas privalomai tapti Perkančiąja organizacija.

„Mūsų bendrovės tikslas – uždirbti pelną akcininkui. O konkuruoti su šalimais esančiais didžiuliais privataus kapitalo verslais taps itin sudėtinga, nes tapsime mažiau lankstūs, gerokai lėtesni. Neatmetame galimybės, jog tai turės neigiamos įtakos bendrovės rezultatams, tačiau stengsimės įvykdyti įsipareigojimus visiems tiekėjams, klientams ir, svarbiausia, darbuotojams", – teigia Vilniuje ir Radviliškyje padalinius turinčios bendrovės vadovas.

Bendrovė VLRD yra „Lietuvos geležinkelių" grupės įmonė, teikianti lokomotyvų, vagonų ir kitos geležinkelių technikos remonto paslaugas. Praėjusiais metais bendrovė pradėjo teikti ir „Siemens" lokomotyvų kapitalinio remonto paslaugas – „Lietuvos geležinkelių" grupei tai leidžia sutapyti 11 mln. eurų. Lietuvos pramonininkų konfederacijos surengtame konkurse bendrovė pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2019" vardą didelių įmonių kategorijoje.

Atnaujinta 2020-02-12