Архив

AB „Lietuvos geležinkeliai" antrinėse įmonėse išrinkti nepriklausomi valdybos nariai.

Vykdant atranką buvo siekiama, kad ateitų tik aukščiausio lygio profesionalai, atitinkantys nustatytus nepriklausomų narių atrankos kriterijus. Tačiau svarbi ne tik jų kompetencija, gilios profesinės žinios ir nepriekaištinga reputacija – kandidatų buvo prašoma pateikti savo viziją, ką planuotų įgyvendinti, kuo galėtų prisidėti prie bendrovės rezultatų augimo.

Tradiciškai nepriklausomais valdybų nariais tampa verslo profesionalai, vadovai, finansų, teisės direktoriai, dirbantys ar dirbę nekonkuruojančiose ir nesusijusiose įmonėse, gebantys kompetentingai vertinti situaciją.

Kaip teigė Vilius Nikitinas, AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus patarėjas, nepriklausomų valdybos narių atrankos komisijos pirmininkas, sulaukta gausaus būrio kandidatų, iš kurių, įvertinus antrinių įmonių veiklos specifiką, išsirinkti tinkamiausi. Galime paminėti keletą jų: Remigijus Štaras – (UAB Gelsauga), Paulius Martinkus – (UAB Geležinkelių projektavimas) ir kiti profesionalai.

„Iš Nepriklausomų valdybos narių akcininkas bei įmonės tikisi inovatyvių verslo sprendinių, veiklos efektyvinimo priemonių ir pan. Jų objektyvus žvilgsnis iš šalies gali padėti atrasti įmonei naujų galimybių, iškilusių problemų sprendimo būdų, efektyviau valdyti rizikas. Nepriklausomas konsultantas gali siūlyti drąsesnius sprendimus, nes jis nėra susijęs su tiesioginiu įmonės valdymu. Darbuotojų ar akcininkų galimybės daryti jam įtaką yra ribotos", – teigė V. Nikitinas.

 

Обновлено 2016-06-20