Архив

Sausio 21 d. AB „Lietuvos geležinkeliai" ir į Lietuvą vizito atvykę Turkijos logistikos bendrovės „GEFCO Taşımacılık ve Lojistik A.Ş." vadovai pasirašė ekspedijavimo paslaugų teikimo bei gavimo sutartis. Jos apibrėš bendrovių tarpusavio santykius vežant krovinius ar tuščius riedmenis Lietuvos ir užsienio geležinkeliais, atsiskaitymo už suteiktas paslaugas tvarką.

„Mūsų tikslas – plėsti konteinerinio traukinio „Vikingas" maršrutą Turkijos – Skandinavijos kryptimis. Pasirašyta ekspedijavimo sutartis su Turkijos „GEFCO" ateityje užtikrins įvairios įrangos, metalo gaminių ir kitų prekių srautą į Lietuvos ir Skandinavijos šalių pusę", – teigė „Lietuvos geležinkelių" Krovinių vežimo direkcijos direktorius Stasys Gudvalis.

Susitikimo metu bendrovių „GEFCO Taşımacılık ve Lojistik A.Ş." ir „GEFCO Baltic" atstovams pristatytos „Lietuvos geležinkelių" teikiamos paslaugos, aptartos bendradarbiavimo galimybės projektuose, galimi kroviniai ir maršrutai. Šalys tarėsi dėl galimybių vežti krovinius konteineriniu traukiniu „Vikingas" iš Turkijos į Šiaurės ir Rytų Europą. Taip pat peržiūrėtos kontreilerinių vežimų organizavimo galimybės į Rusiją ir iš jos, tam panaudojant „Lietuvos geležinkelių" turimą patirtį organizuojant tokio tipo vežimus traukiniu „Nemunas". 

Kelias dienas truksiančio vizito metu svečiai apsilankys Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, susitiks su krovos kompanijomis, lankysis Draugystės geležinkelio stotyje.

Praėjusių metų pabaigoje Turkijoje „Lietuvos geležinkeliai" ir „GEFCO Taşımacılık ve Lojistik A.Ş." pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Šalys sutarė bendradarbiauti didinant krovinių srautus tarp Turkijos ir Lietuvos, taip pat tarp Baltijos jūros regiono ir Artimųjų Rytų, skatinti krovinius vežti konteineriniu traukiniu „Vikingas".

GEFCO Grupė įsteigta 1949 metais. Tai viena iš pirmaujančių pasaulio transporto ir logistikos grupių, veiklą vykdanti daugiau nei 100 pasaulio šalių. Grupėje dirba daugiau nei 11 tūkst. darbuotojų, o jos metinė apyvarta siekia 4 mlrd. eurų.


Konteinerinis traukinys „Vikingas" yra bendras Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos, Bulgarijos ir Moldovos geležinkelių projektas, sujungiantis Baltijos ir Juodąją jūras. „Vikingu" vežami universalūs ir specializuoti konteineriai. Maršrutas tarp Lietuvos ir Turkijos per Baltarusiją ir Ukrainą geležinkeliais ir keltų linijomis per Juodąją jūrą galėtų būti įveikiamas per 5–6 dienas, tik geležinkeliais – per Baltarusiją, Ukrainą, Moldovą, Bulgariją ir Rumuniją – per 8–10 dienų.

Projektas „Vikingas" 2008 metais Europos Komisijos koordinuojančio PROMIT projekto tyrime pripažintas gerosios praktikos pavyzdžiu. 2009 metais Europos intermodalinio transporto asociacija (EIA) projektui skyrė apdovanojimą „Geriausios praktikos intermodalinis projektas". 2014 metais Europos Sąjungos mokslinių tyrimų programa BESTFACT „Vikingui" skyrė Geriausio Žaliosios logistikos ir įvairiarūšių vežimų projekto apdovanojimą.

????????? 2015-01-21