Архив

Sausio 14 d. Ankaroje (Turkija) lankėsi Lietuvos transporto delegacija – Susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas ir AB „Lietuvos geležinkeliai" atstovai, vadovaujami generalinio direktoriaus pavaduotojo Alberto Šimėno. Dvišaliuose susitikimuose su Turkijos geležinkeliais (TCDD) buvo pristatytas vystomas konteinerinio traukinio „Vikingas" projektas ir galima jo plėtra į Turkiją.

Numatoma, kad „Vikingu" gabenami konteineriai iš Ukrainos Iljičiovsko uosto bus plukdomi per Juodąją jūrą į Turkijos jūrų uostus, turinčius geležinkelio jungtis. Kroviniai Turkiją galėtų pasiekti ir geležinkelio linija iš Lietuvos per Baltarusiją, Ukrainą, Moldovą, Rumuniją bei Bulgariją. Esant poreikiui, tolimesnį krovinių paskirstymą po Turkiją ir toliau organizuotų TCDD.

Lietuvos ir Turkijos geležinkelių atstovai pristatė „Vikingo" projektą Turkijos verslo asociacijoms. Turkijos privataus sektoriaus atstovai pažymėjo, kad sėkmingam projekto įgyvendinimui reikia spręsti konteinerių, skirtų prekėms gabenti, pateikimo klausimus, užtikrinti patrauklius pervežimo geležinkeliais tarifus ir nustatyti bendrą projekto operatorių.

Susitikime dalyvavo Soycan Group, Çağ International Transport, Rinotrans Lojistik, Gefco Transport ve Lojistik, Haidarpaša, Samsuno ir Trabzono uostai, Turkijos geležinkelių transporto asociacija ir kiti.

Обновлено 2015-01-19