Archyvas

Pernai kiniškų krovinių proveržį pasiekusi didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių įmonių grupė „Lietuvos geležinkeliai" šiemet pirmą kartą pradės pašto siuntų vežimą iš Kinijos į Lietuvą.

Tai numatantį susitarimą balandžio 16 d. Maskvoje vykstančios parodos „TransRussia" metu pasirašė „Lietuvos geležinkeliai" ir bendrovė OTLK, organizuojanti krovinių vežimą tarp Kinijos ir Vakarų Europos.

Pirmas bandomasis pašto siuntų vežimas iš Kinijos į Lietuvą preliminariai numatomas gegužės mėnesį.

„Vertiname partnerių pasitikėjimą ir dedame visas pastangas įsitvirtinti kiniškų krovinių tranzito žemėlapyje. Pernai per Lietuvą pervežėme rekordinį kiniškų krovinių kiekį, traukiniai jau važiuoja reguliariai. Šiemet norime išbandyti ir pašto siuntų pervežimų rinką", – sakė sutartį pasirašęs „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Geležinkeliu gabenami konteineriai su pašto siuntomis Lietuvą pasiektų per 7 dienas.  „Lietuvos geležinkeliai" sąstatą su pašto siuntomis perims nuo Kenos geležinkelio stoties ir jas gabens į Vaidotų geležinkelio stotyje esantį Vilniaus intermodalinį terminalą (VIT). Iš ten jos bus paskirstomos į Lietuvos pašto sandėlius.

OTLK steigėjos yra Rusijos, Kazachstano ir Baltarusijos geležinkelių administracijos. Būtent per šias tris valstybes keliauja kroviniai iš Kinijos, kol pasiekia Europos Sąjungą. Bendradarbiavimas su OTLK užtikrina, kad traukinių maršrute atsirastų ir Lietuva.

Kasmetinėje transporto ir logistikos parodoje „TransRussia" balandžio 18-20 dienomis dalyvauja 330 kompanijų iš viso pasaulio, tarp jų – ir „Lietuvos geležinkeliai". Bendrovės vadovai susitinka su Kazachstano, Baltarusijos, Vokietijos, Rusijos ir kitų šalių bendrovių atstovais.

2019-04-16