Archyvas

Liepos 4-ąją traukinius užplūdo moksleiviai, nešini kuprinėmis, lagaminais, koncertiniais kostiumais. Keliauja ne po vieną, o grupėmis. Nuo pačių mažiausių iki būsimų abiturientų. Be tėvelių, lydimi tik grupių vadovų.  Visi jie – dainininkai arba šokėjai. Jų kelionės tikslas – Vilnius, 8-oji Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena".

Dainų šventė yra išskirtinis Lietuvos kultūros reiškinys, 2003 m. UNESCO pripažino pasaulio žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo vertybe. Tai daugiausia dalyvių pritraukiantis šalies kultūrinis ir edukacinis renginys, kuriam rengiamasi kelerius metus.  AB „Lietuvos geležinkeliai" prisidėjo prie dainų šventės dalyvių vežimo organizavimo. Visiems šventės dalyvių bilietams suteikta 75 proc. nuolaida.

Traukiniais į Moksleivių dainų šventę šiemet AB „Lietuvos geležinkeliai" pirmyn ir atgal veža 2638 mokinius (iš viso 5276 važiavimų).  Daugiausia tai Klaipėdos, Kretingos, Kauno, Šiaulių moksleiviai. Kad visi laiku, patogiai ir saugiai  atvyktų į šventę teko skirti papildomą traukinį maršrutu Šiauliai–Vilnius–Šiauliai, dvigubinti sąstatus, važiuojančius maršrutu Kaunas–Vilnius–Kaunas, prikabinti papildomų vagonų prie traukinių, važiuojančių maršrutu Klaipėda–Vilnius–Klaipėda.

 Didžioji dauguma moksleivių į Vilnių atvyko liepos 4 d. Šventės dalyviai visi be išimčių pripažįsta, kad kelionė traukiniu – pats geriausias būdas pasiekti Vilnių. Pirmiausia, traukinyje nereikia grūstis – vietos į valias ir lagaminams, ir kostiumams. Antra – gali laisvai pasivaikščioti po vagoną, kai atsibosta sėdėti vienoje vietoje. Trečia – kuo traukinys ilgesnis, tuo daugiau jame draugų ir nuotykių.

Į Vilnių suvažiavę moksleiviai pirmiausia apgyvendinami, tada – į repeticijas, o laisvalaikiu – ekskursijos po Vilniaus senamiestį. Liepos 6-ąją prasidės koncertiniai renginiai – Šokių diena („Siemens" arenoje), Dainų diena (Vingio parke) ir Ansamblių vakaras (Kalnų parke). Iš viso koncertuose dalyvaus apie 20 tūkst. mokinių. Po šventės, Į Vilnių traukiniais atvažiavę moksleiviai, skubės į geležinkelio stotį jais grįžti namo. Dainų šventė prasideda ir baigiasi kelione traukiniu.  

 

 

2016-07-04