Archyvas

Baltijos šalyse pirmaujantys „Lietuvos geležinkeliai" skaičiuoja teigiamus rezultatus, kuriuos užtikrina sprendimai didinti pirkimų skaidrumą bei tiekėjų konkurenciją. Šių metų pradžioje pabaigus pabėgių viešąjį pirkimą, pavyko sutaupyti beveik milijoną eurų.

„Lietuvos geležinkeliai" planavo per metus šiems pabėgiams išleisti 3,55 mln. eurų. Tačiau dėl didelės konkurse dalyvavusių įmonių konkurencijos kainą pavyko sumažinti iki 2,63 mln. eurų. Bendrovė „Swetrak", su kuria „Lietuvos geležinkeliai" planuoja pasirašyti sutartį, pasiūlė 36,99 eurų už vieną pabėgį kainą. Anksčiau techniškai identiški pabėgiai būdavo perkami ir už 45, ir už 48 eurus už vienetą. Taigi kainą pavyko sumažinti 23 procentais.

„Sistemingai didinome konkurenciją viešuosiuose pirkimuose ir šiandien jau galime skaičiuoti rezultatą. Šis pabėgių pirkimo konkursas yra tik pavyzdys, kuris iliustruoja padarytą progresą – pabėgius nusipirkome beveik ketvirčiu pigiau, kitaip tariant, per metus vien tik šiame konkurse sutaupėme apie milijoną eurų", – pasiektu rezultatu džiaugiasi „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Konkursas buvo skelbiamas ketverių metų laikotarpiui siekiant pasirašyti preliminariąsias sutartis su trimis geriausią kainą pasiūliusiais tiekėjais. Planuojama kasmet įsigyti apie 70 tūkst. šio tipo pabėgių. Kaskart perkant pabėgius šie geriausią kainą pasiūlę trys tiekėjai dar kartą varžysis tarpusavyje. Šiems metams sutartis bus sudaroma su „Swetrak" bendrove.

Šiais metais įsigyti pabėgiai bus naudojami geležinkelio kelių atnaujinimo programoje, numatyti darbai atkarpose Jonava-Žeimiai, Gudžiūnai-Baisiogala, taip pat Jonavos geležinkelio stotyje. Kiek kitokios specifikacijos tame pačiame konkurse įsigyti pabėgiai taip pat bus naudojami defektuotų pabėgių keitimui magistraliniuose keliuose.

Praėjusiais metais „Lietuvos geležinkelių" grupės pajamos siekė 495,8 mln. Eur. ir, palyginti su 2017 m., išaugo 46,6 mln. Eur. arba 10,4 procento. Šiuo metu viešųjų pirkimų platformoje „Lietuvos geležinkelių" grupės įmonės yra paskelbusios konkursų už daugiau nei pusę milijardo eurų.

Atnaujinta 2019-03-20