Archyvas

Didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių įmonių grupė „Lietuvos geležinkeliai" pradeda bendradarbiavimą su Sakartvelo geležinkeliais. Bendrovės sutarė skatinti krovinių vežimus  geležinkelių transportu ir kurti naujas paslaugas verslui.
 
Tai numatantį susitarimą kovo 6 dieną Tbilisyje pasirašė „Lietuvos geležinkelių" Krovinių vežimo direkcijos vadovas ir „LG CARGO" valdybos pirmininkas Egidijus Lazauskas ir Sakartvelo geležinkelių krovinių vežimo vadovas Guram Guramishvili.
 
„Išsikėlėme ambicingų ilgalaikių tikslų, tad naujos partnerystės padės jų siekti, o klientams galėsime pasiūlyti naujų paslaugų. Pradedamas bendradarbiavimas su Sakartvelo geležinkeliu turi didelį potencialą, ypač – didinant įvairiarūšių krovinių srautus „Vikingo" maršrutu.  Taip pat tikimės, jog bendradarbiavimo pradžia Lietuvos ir Sakartvelo verslui suteiks naujų mobilumo galimybių",  – sakė E. Lazauskas. 
 
„Mus vienija ne tik veiklos pobūdis, bet ir abiejų šalių siekiai ir vizijos. Mūsų šalies ekonominė plėtra yra tiesiogiai susijusi su transporto sektoriaus veiklos efektyvumu. Susitikimo metu aptarėme dvišalį geležinkelių bendradarbiavimą, ypač akcentuodami geriausios patirties apsikeitimo svarbą, susisiekimo tarp Europos bei Kinijos vystymą, taip pat tarptautinių intermodalinių koridorių potencialą ir krovinių pritraukimo galimybes", – teigė G. Guramishvili.
 
Geležinkelių bendrovės sutarė plėtoti naujas krovinių vežimo paslaugas, kurios sujungs Kauno ir Vilniaus intermodalinius terminalus su Sakartvelo geležinkelių terminalais, didinti krovinių srautus „Vikingo" traukinio maršrutu. 
 
„Vikingo" maršrutas yra bendras Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių projektas, jungiantis Baltijos ir Juodąją jūras. Visas maršrutas (1734 km) įveikiamas kiek daugiau nei per 2 paras – 52 val. „Vikingu" vežami universalūs ir specializuoti konteineriai.
 
 „Lietuvos geležinkeliai" 2018 m. patvirtino ilgalaikę strategiją iki 2030 metų ir užsibrėžė tikslą 30 proc.  – nuo 53 iki 70 mln. tonų – išauginti per metus pervežamų krovinių apimtis.

Atnaujinta 2019-03-19