Archyvas

„Lietuvos geležinkelių" dukterinė bendrovė Geležinkelio tiesimo centras (GTC) 2018-aisiais, preliminariais duomenimis, uždirbo 3,6 mln. eurų grynojo pelno. Ankstesniais metais GTC dirbo nuostolingai.

Dar 2016-aisiais ši įmonė veikė kurdama 2,9 milijonų eurų nuostolį,  neigiamas rezultatas buvo fiksuojamas ir 2017-aisiais, tik prasidėjus permainoms bendrovės valdyme jį pavyko sumažinti iki 1,5 mln. eurų. O praėjusiais metais, padidinus bendrovės efektyvumą ir susitelkus į pelningas bendrovės veiklas, pasiektas teigiamas rezultatas.

„GTC yra puikus pavyzdys, kaip iš esmės pakėlus įmonės vadybos lygį ir padidinus veiklos efektyvumą, galima pasiekti puikių rezultatų. Tai yra šiuolaikinė bendrovė, kurios kompetencijos leidžia teikti klientams aukšto lygio kompleksines paslaugas itin konkurencingoje rinkoje. Tikiu, kad tai leis šiai komandai pasiekti sėkmę ir užsienio rinkose bei taip auginti GTC vertę „Lietuvos geležinkelių" dukterinių bendrovių portfelyje", – sako „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

GTC bendrovė teikia geležinkelio tiesimo, remonto, aptarnavimo paslaugas, taip pat – jų projektavimo, reikalingos specifinės įrangos nuomos. Dar 2017-aisiais, pasikeitus bendrovės vadovams, buvo atsisakyta nepelningų bendrovės veiklų ir susikoncentruota į tas, kurios neša bendrovei pelną. GTC generalinis direktorius Martynas Pargaliauskas teigia, jog artimiausiu metu GTC planuose numatyta plėsti klientų portfelį bei išplėsti teikiamų paslaugų geografiją.

„Pokytį pradėjome dar 2017-aisias ir jau po metų skaičiuojame apčiuopiamus rezultatus. Susikoncentravę į bendrovei naudą kuriančias veiklas, įdiegę šiuolaikinius vadybos sprendimus, skaitmenizavę svarbiausius procesus, praėjusius metus pabaigėme labai pozityviais rezultatais", – teigia UAB Geležinkelio tiesimo centras generalinis direktorius Martynas Pargaliauskas.

Bendrovės vadovas priduria, jog tarp GTC klientų yra didelių tarptautinių bendrovių, tokių kaip „Roquette Amilina", kuriems sėkmingai atlikti geležinkelio modernizavimo ir specialiųjų įrengimų pastatymo projektai.

„Žinome, jog turime reikalingas kompetencijas sėkmingai veiklai užsienio rinkose, tad ten ir koncentruojamės", – sako M. Pargaliauskas.

GTC – „Lietuvos geležinkelių" grupės įmonė, kurios gamybinės bazės veikia Lentvaryje, Šilėnuose, Jonavoje, o projektavimo skyrius - Vilniuje. Nuo 2017 m. iš esmės pertvarkytai kompanijai keliamas tikslas tapti transporto infrastruktūros sprendimų lydere. Stiprinant jos konkurencingumą GTC sukoncentruotos geležinkelių projektavimo, infrastruktūros priežiūros ir remonto kompetencijos.

Atnaujinta 2019-03-18