Archyvas

Spalio 20 – 23 dienomis AB „Lietuvos geležinkeliai" delegacija lankėsi Kinijoje ir susitiko su verslo partneriais bei potencialiais klientais. Taip pat dalyvavo Šilko kelio logistikos konferencijoje-parodoje Lianiunganyje (Lianyungang), kur kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pristatė savo paslaugas jungtiniame stende.

Spalio 20 d. „Lietuvos geležinkelių" delegacija dalyvavo susitikime su susitinkime su China Gezhouba Group International Engineering viceprezidentu Yuan BaoYi. Jis pristatė savo bendrovės vykdomą pramoninės statybos, infrastruktūros įrengimo, turizmo bei žaliosios energetikos veiklą. „Lietuvos geležinkeliai" taip pat pristatė savo vykdomą veiklą bei pakvietė šią Kinijos bendrovę investuoti į šiuo metu statomus viešuosius logistikos centrus Vilniuje ir Kaune.

Tą pačią dieną vyko ir susitikimas su China Railway International Multimodal Transpor Co., Ltd. (CRIMT) vadovybe. Šalys aptarė 2013-aisiais pasirašyto bendradarbiavimo memorandumo vykdymo eigą, vykdomas tarptautinių traukinių operacijas bei galimybes į jas įtraukti „Lietuvos geležinkelius". CRIMT pateikė pasiūlymą kroviniams, vežamiems Kinijos kryptimi, naudoti jiems priklausančius konteinerius.

Spalio 21 d. vyko susitikimas su Lianyungang Port Group vadovybe. Susitikimo metu susipažinta su uosto terminalais, apsilankyta tarptautiniame logistikos parke. Lianiunganio uostas yra 10-12 uostas pagal dydį Kinijoje, tai pagrindiniai Kazachstano ir kitų Vidurio Azijos šalių vartai į Rytus, per jį tranzitu keliauja prekės iš Korėjos, Japonijos, Amerikos ir kitų valstybių.

„Lietuvos geležinkeliai", Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Lianyungang Port Group pasirašė ketinimų protokolą. Šalys sutarė stiprinti Rytų-Vakarų krypties jungtį geležinkeliais, sudarant galimybę tranzitu per Lianiunganį vežti prekes į Europą sausumos keliu. Taip pat sutarta inicijuoti naujos konteinerinės jūrinės linijos tarp Lianiunganio ir Klaipėdos uostų atsiradimą.

Spalio 22 d. „Lietuvos geležinkelių" delegacija dalyvavo transporto forume „International Port and Navigation Cooperation Development Seminar", kur pristatė savo teikiamas paslaugas ir bendradarbiavimo galimybes. Po forumo vyko susitikimas su Kazachstano geležinkelių vadovybe. Jo metu dar kartą buvo aptarta bendradarbiavimo svarba kuriant ir vystant bendrus projektus, tokius, kaip konteinerinių traukinių plėtra, naujų konteinerinių traukinių sukūrimas ir įgyvendinimas, naujų krovinių srautų per Klaipėdos uostą į Kazachstaną organizavimas, kiti aktualūs verslo plėtros klausimai. Vėliau Lietuvos transporto stende vyko susitikimas su Sinotrans Holdings (visos Sinotrans grupės) vadovais. Sinotrans grupė yra 8 pagal dydį logistikos grupė pasaulyje. Kinijoje tai yra didžiausia valstybei priklausanti transporto korporacija, teikianti visas transporto ir logistikos paslaugas.

Spalio 23 d. vyko susitikimas su Sinotrans Limited kompanijos vadovybe ir buvo pasirašyta tarpusavio paslaugų sutartis. „Lietuvos geležinkeliai" šiemet dirbo su Sinotrans Limited priklausančiais Tianzinio ir Lianiunganio filialais, dėl šios priežasties buvo pasirašyti sutartį su visa Sinotrans grupe. Sinotrans Limited pasirinko „Lietuvos geležinkelius" kaip vieną iš savo agentų Rytų Europoje. 

Vėliau Lietuvos delegacija lankėsi kompanijos Kerry Eas Logistics biure, kur susitiko su jos viceprezidentu Li ZhiMin. Ši kompanija priklauso vienai iš turtingiausių Malaizijos šeimų ir yra didžiausia privataus kapitalo valdoma transporto bendrovė Rytuose. „Lietuvos geležinkeliai" ir Kerry Eas Logistics sutarė dėl bendradarbiavimo ir tarpusavio paslaugų sutarties pasirašymo. 

Atnaujinta 2014-10-30