Archyvas

„Lietuvos geležinkeliai" tvarko iš praeities atkeliavusį turto valdymo chaosą. Apskaičiuota, kad naujasis „Lietuvos geležinkelių" turto valdymo modelis leis bendrovei pasiekti mažiausiai 5 mln. Eur metinį efektą.

„Lietuvos geležinkeliai" valdo šimtus nekilnojamojo turto objektų, specialiosios technikos, tūkstančius inžinerinių statinių. Tačiau iki šiol nebūdavo aišku, kaip naudojamas šis turtas, ar apskritai jis naudojamas bei kokią naudą bendrovei duoda. Pavyzdžiui, buvo nupirkta technika, kuri 8 mėnesius per metus prastovėdavo garaže.

Iš praeities bendrovė paveldėjo ir su geležinkelių paslaugomis nesusijusį turtą: vandentiekį ir elektros skirstymo tinklą. Tad „Lietuvos geležinkeliai" iki šiol ne tik turi prižiūrėti elektros, vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklus, bet ir užtikrinti šių paslaugų teikimą vartotojams.

Prie bendrovės valdomų elektros ir vandentiekio bei nuotekų šalinimo tinklų prisijungę beveik 3 tūkst. privačių vartotojų. Vien šių paslaugų teikimu ir priežiūra rūpinosi per 450 „Lietuvos geležinkelių" darbuotojų.

„Dėl aplaidumo, kontrolės trūkumo ar kitų priežasčių išsipūtė turto valdymo biurokratinis aparatas, dažnu atveju nebūdavo galvojama apie turto grąžą.  Mūsų tikslas – teikti didžiausią naudą akcininkui, todėl ši ydinga sistema keičiama iš esmės", - sako „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Šiemet buvo atlikta išsami turto valdymo analizės ir nuspręsta chaotišką bei prielaidas piktnaudžiauti kūrusį turto valdymą keisti iš esmės. „Lietuvos geležinkeliai"  centralizuoja turto valdymą lapkritį įsteigtame Turto valdymo paslaugų centre. Jame bus sutelkta turto administravimo, eksploatacijos, komercijos ir paslaugų administravimo funkcijos. Efektyvesnis turto valdymas kasmet „Lietuvos geležinkeliams" turėtų duoti 5 mln. eurų teigiamą efektą.

„Lietuvos geležinkeliai" nuosavybės teise valdo 300 pastatų, dar 1200 – patikėjimo teise. Nuosavybės teise priklausančių inžinerių statinių skaičius – 1700, patikėjimo teise – daugiau nei 15 tūkstančių. Bendrovei taip pat priklauso apie 300 km vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų.

Centralizavus bendrovės valdomą turtą, į vieną vietą bus sutelkta ir geroji turto valdymo praktika bei kompetencija, formuojama profesionali ir patyrusi komanda. 

Atnaujinta 2017-12-08