Archyvas

Permainos „Lietuvos geležinkeliuose" duoda efektą. Šiemet per sausio– spalio mėnesius, palyginti su tuo pačiu 2016 m. laikotarpiu, bendrovės pardavimų pajamos išaugo 7,5 proc. – iki 359,2 mln. eurų.

Per 10 šių metų mėnesių „Lietuvos geležinkeliai" vežė apie 43 mln. tonų krovinių – 8,3 proc. daugiau, nei 2016 m. Iš krovinių vežimo bendrovė uždirba didžiąją dalį pajamų.

„Pasiteisino šiemet priimti sprendimai pertvarkyti „Lietuvos geležinkelių" grupę,  didinti jos efektyvumą bei atsisakyti besidubliuojančių funkcijų. Didėja ir pervežtų krovinių kiekis, ir pajamos, pavyko suvaldyti sąnaudas. Tačiau tikrai negalime atsipalaiduoti. „Lietuvos geležinkeliai" dėl tų pačių krovinių regione konkuruoja tiek su kitų šalių geležinkelių bendrovėmis, tiek su kitų rūšių transportu. Todėl turime toliau stiprinti įmonę", – teigia „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Keleivių skaičius šiemet taip pat auga. Per 10 mėnesių sparčiausiai daugėjo keleivių Vilnius–Klaipėda–Vilnius, Kaunas–Šiauliai–Kaunas ir Vilnius–Šiauliai–Vilnius maršrutuose: atitinkamai 11, 13 ir 16 proc.

„Lietuvos geležinkeliai" šiais metais pradėjo įgyvendinti ambicingą pokyčių programą „LG efektas". Jos tikslas – atsisakyti besidubliuojančių funkcijų, mažinti veiklos sąnaudas, didinti bendrovės konkurencingumą.

Pradėjus permainas, „Lietuvos geležinkelių" rezultatai nuosekliai gerėja. Pavyzdžiui, trečiąjį ketvirtį pajamos buvo 13,4 mln. eurų didesnės nei antrąjį ketvirtį. Tuo tarpu sąnaudos buvo 3,6 mln. eurų mažesnės.

Pirmieji „LG efekto" rezultatai naudingi ir bendrovės klientams. „Lietuvos geležinkeliai" dėl efektyvesnės veiklos bei sutaupymų rado galimybę sumažinti tarifą už traukinių formavimą. Dėl to verslo klientai kasmet sutaupys apie 2 mln. eurų.

 

Atnaujinta 2017-11-14