Archyvas

Antradienį, lapkričio 7 d., Vilniaus geležinkelio stotyje surengta Lietuvos valstybės šimtmečio šimtadienio šventė. Likus vos šimtui dienų iki Vasario 16-osios, pristatyta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa ir svarbiausios veiklos, o keleiviai pakviesti keliauti šventiniu Šimtmečio ekspreso traukiniu.

Renginyje dalyvavo profesorius Alfredas Bumblauskas, dr. Norbertas Černiauskas, Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė, Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorius Rytis Paulauskas, Valstybinio turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro vadovas Saulius Liausa, Kultūros ministerijos attovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Renginio metu taip pat pristatytas ir šventinis Šimtmečio ekspresas. Antradienį, 16.40 val., iš Vilniaus geležinkelio stoties į Klaipėdą išvykstančio Šimtmečio ekspreso keleiviai turės galimybę klausytis dr. Norberto Černiausko skaitomos paskaitos apie svarbiausias šimtmečio datas.

Valstybės šimtmetį Lietuva minės 2018 metais. 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Taryba Vilniuje pasirašė dokumentą, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis".

Atnaujinta 2017-11-07