Archyvas

Lietuva ir Lenkija gali geriau išnaudoti geležinkelio jungtis ir padidinti krovinių bei keleivių srautą tarp šalių. Taip teigia „Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojas, Infrastruktūros direkcijos vadovas Karolis Sankovski, rugsėjo 27 d. Lenkijoje susitikęs su šios šalies geležinkelių bendrovės PKP S.A. valdybos pirmininku Krzysztofu Maminskiu.

Susitikime kalbėta apie bendrus projektus, taip pat „Rail Baltica" geležinkelio vėžę, kuri tris Baltijos šalis per Lenkiją sujungs su Vakarų Europa.

„Matome realias galimybes didinti pervežamų krovinių ir keleivių skaičius. Tam galima panaudoti jau turimą europinio standarto geležinkelio jungtį su Lenkiją. Nutiesus „Rail Baltica" geležinkelį iki Talino, tokių galimybių tik daugės.  Be to, galime geriau išnaudoti intermodalinių terminalų Vilniuje ir Kaune potencialą", – po susitikimo kalbėjo K. Sankovski.

Lietuvos ir Lenkijos bendrovių atstovai pasidalijo patirtimi įgyvendinant infrastruktūros projektus. Sutarta dėl „Lietuvos geležinkelių" ir PKP S.A. bei PKP S.A. grupės įmonių vadovų susitikimo detaliau aptarti šias temas.

Atnaujinta 2017-09-27