Archyvas

„Lietuvos geležinkelių" vadovybė gegužės 9–12 dienomis dalyvavo pasaulinėje logistikos parodoje Miunchene (Vokietija). Tarptautinėje parodoje bendrovės vadovai sustiprino ryšius su stambiausiomis Europos ir Azijos logistikos kompanijomis, viena iš jų – „DB Cargo".

Didžiausios krovinių vežimo geležinkeliais operatorės Europoje „DB Cargo" valdybos narys, Dr. Jürgen Wilder pirmą kartą susitiko su Lietuvos geležinkelių generaliniu direktoriumi Mantu Bartuška.

Susitikimo metu pagrindinis dėmesys skirtas bendradarbiavimo galimybėms, „Rail Baltica" projektui ir konteinerinių traukinių tarp Europos ir Kinijos per Lietuvą organizavimui aptarti. Kalbėta ir apie kitus potencialius ateities bendrus projektus. Vienas svarbiausių – planuojami trąšų vežimai iš Lietuvos į Lenkiją, Čekiją ir Vokietiją. Dar viena potenciali krovinių rūšis – skysti kroviniai, kurie dabar Lietuvoje yra perkraunami iš geležinkelių cisternų, talpyklų į automobilius ir toliau keliauja į Lenkiją.

„Matome perspektyvų vystant bendradarbiavimą su „Lietuvos geležinkeliais",  kurie veikia ne tik kaip vežėjas ar operatorius, bet turi ir savo riedmenų parką, reikalingą infrastruktūrą bei patirtį", – teigė „DB Cargo AG" valdybos pirmininkas  Dr. Jürgen Wilder.

„Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška pabrėžė, kad dvišalė partnerystė transporto ir logistikos srityse įmonei labai svarbi, nes Lietuva siekia tapti Kinijos ir Europos jungtimi bei patikima „Šilko kelio" ekonominio bendradarbiavimo partnere. „Siekiame daugiau išnaudoti „Rail Baltica" vėžę, Šeštokų ir Kauno (Palemono) geležinkelių intermodalinius terminalus, turimą infrastruktūrą. Siūlome jais naudotis aptarnaujant augančius Kinija–Europa konteinerinių traukinių ir kitus srautus", – teigė bendrovės vadovas.

Bendrovė „DB Cargo AG" (ankstesnis pavadinimas „DB Schenker Rail") – didžiausia krovinių vežimo geležinkeliais operatorė Europoje, kurioje dirba daugiau kaip 30 tūkst. darbuotojų. Per metus įmonė gabena apie 300 mln. tonų krovinių. „DB Cargo AG" riedmenų parką sudaro daugiau nei 87 tūkst. vagonų ir beveik 3 tūkst. lokomotyvų.

 

 

Atnaujinta 2017-05-15