Archyvas

Gegužės 5 d., penktadienį, Lietuvoje vyko kasmetinės elektromobilių lenktynės „Įsikrauk su „Energijos tiekimu": Vilnius-Palanga", kuriose varžėsi ir dviratininkas Tomas Vaitkus, dalį trasos iki finišo keliavęs „Lietuvos geležinkelių" traukiniu. T. Vaitkui pavyko užfiksuoti puikų rezultatą – jis kelionės tikslą pasiekė per 4 val. 21 min., nuo nugalėtojo atsilikęs vos keliolika minučių.

Pirmąją vietą šiemet užėmė „Fakto Autocentro – 15min" komanda, kurios lenktynininkai Vaidotas Kviklys su Pauliumi Sviklu 337 km atstumą įveikė per 4 val. 5 min.

Visos lenktynėse dalyvaujančios transporto priemonės nuo pat ankstaus penktadienio ryto buvo išrikiuotos šalia Vilniaus miesto savivaldybės, o 9 val. 30 min. duotas startas pirmajam lenktynių ekipažui.

Tarp pirmųjų startavo ir dviratininkas T. Vaitkus, kuris nuo Vilniaus miesto savivaldybės pajudėjo iki Vilniaus geležinkelio stoties. Čia traukiniu Vilnius-Klaipėda T. Vaitkus vyko iki Kretingos, kurioje vėl sėdo ant dviračio ir mynė iki Palangoje esančio lenktynių finišo.

Į Vilniaus geležinkelio stotį atmynęs vienas garsiausių šalies dviratininkų teigė, kad jam dalyvavimas elektromobilių lenktynėse – ne tik įdomi intriga, bet ir būdas prisidėti prie ekologiškesnių transporto priemonių populiarinimo.

„Visos lenktynėse dalyvaujančios transporto priemonės – žymiai draugiškesnės aplinkai nei paprasti automobiliai. Tokios lenktynės puikiai parodo, kad pajūrį iš sostinės pasiekti galima ne tik skriejant perkrauta autostrada, bet ir aplinkai, gamtai žymiai draugiškesniais būdais – traukiniais, dviračiu ar elektromobiliu", - mintimis dalijosi dviratininkas T. Vaitkus. 

Šiųmetėse lenktynėse  netrūko naujovių – kartu su 14 automobilių ekipažų varžėsi ir dviratininkas T. Vaitkus bei sklandytojas. Dalyvių tikslas – kuo greičiau nuvažiuoti nuo Vilniaus miesto savivaldybės iki Palangos savivaldybės. Elektromobiliai tokio atstumo negali įveikti viena įkrova, tad jie turi būti įkrauti vieną ar du kartus pakeliui esančiose įkrovimo stotelėse. Lenktynių nugalėtoju skelbiamas trumpiausiai laiko trasoje užtrukęs ekipažas. 

Atnaujinta 2017-05-08