Archyvas

Tęsiant ilgametį bendradarbiavimą su Kazachstano geležinkeliais, sausio 26 d. Vilniuje įvyko susitikimas su šios įmonės ir jos dukterinės kompanijos „KTZ EXPRESS" vadovais, kurio metu aptarti bendri ilgalaikiai projektai, susiję su krovinių vežimais į Kazachstaną bei Kiniją.

Susitikimo metu „Lietuvos geležinkelių" Krovinių vežimo direkcijos direktorius Egidijus Lazauskas ir  kompanijos „KTZ EXPRESS" konteinerių pervežimo direktorius Almat Karimov pasirašė ketinimų susitarimą. Jame numatyta, kad dalis konteinerinių traukinių iš ir į Kiniją bus organizuojami ir  tranzitu per Lietuvą. Bandomojo traukinio vežimas numatytas šių metų pirmąjį ketvirtį. „Lietuvos geležinkeliai" bus atsakingi už traukinio vežimo organizavimą – operatyvią konteinerių perkrovą Šeštokų stotyje, dokumentų  bei muitinės procedūrų suforminimą  Baltarusijos ir Lietuvos teritorijose. Tartasi, kad ateityje tokių traukinių būtų galima vežti  3–4 per mėnesį.

„Tai, kad pavyko su  „KTZ EXPRESS" susitarti traukinius vežti per Lietuvą, laikome dideliu pasiekimu. Šie vežimai padės pritraukti papildomų pajamų, geriau išnaudoti „Lietuvos geležinkelių" infrastruktūrą, intermodalinių terminalų potencialą", – susitarimą komentuoja E. Lazauskas.

Susitikimo metu taip pat aptartos galimybės vežti šaldytą produkciją iš Klaipėdos uosto į Kazachstaną. Per metus planuojama vežti apie 100 tūkst. tonų šios produkcijos.

 

 

Atnaujinta 2017-01-27