Archyvas

Sausio 10 dieną Čekijos nacionalinės geležinkelių kompanijos „ČD Cargo" užsakymu į Šeštokų geležinkelio stotį tarptautiniu transporto koridoriumi „Šiaurės jūra – Baltijos jūra" atvyksta pirmasis pilno sąstato traukinys. Čia bus suteikiamos visos su krovinio perkrovimu susijusios paslaugos.

„Šie vežimai – realus 2016 m. pasirašytos bendradarbiavimo sutarties su „ČD Cargo" rezultatas. Jų nebūtų buvę be ilgo ir kruopštaus pasiruošimo bei derybų", – teigia AB „Lietuvos geležinkeliai" Krovinių vežimo direkcijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Stasiūnas.

Sutartis su „ČD Cargo" ir prasidedantys vežimai yra bendrovės žingsnis pirmyn integruojant šalies geležinkelius į Europos geležinkelių sistemą. Tai leis pritraukti papildomus krovinių srautus „Rail Baltica" maršrutu, efektyviau išnaudoti intermodalinių terminalų pajėgumus.

„Tikimės, kad tai bus tik pradžia tolimesnio ilgalaikio bendradarbiavimo, nes matome didelį potencialą dirbti Baltijos valstybių kryptimi", – pažymi „ČD Cargo" Logistikos departamento direktorius Michael Andrle.

 

„ČD Cargo" yra 4 vietoje tarp didžiausių Europos Sąjungos geležinkelių vežėjų pagal krovinių gabenimo apimtis. Metinė apyvarta – 69 mln.t. 

Atnaujinta 2017-01-09