Archyvas

AB „Lietuvos geležinkeliai" sėkmingai įgyvendino aširačių aptekinimo staklių be išridenimo investicinį projektą ir įsigijo dvejas identiškas stakles UGE 150N, kurios yra sumontuotos Vilniaus ir Radviliškio lokomotyvų depuose.

Abejose staklėse yra įdiegta papildoma programinė įranga, leidžianti vykdyti ekonomiškiausią profilio atstatymą, atsižvelgiant į leistinus eksploatacinius aširačių ratų profilių parametrus. Be to, staklės gali aptekinti ir 1435 mm, ir 1520 mm pločio geležinkelio vėžei skirtų riedmenų aširačius. Tai ypač aktualu tiesiant europinę geležinkelio liniją „Rail Baltica", kuria važiuos bendrovės riedmenys.

Šiuo metu Vilniaus ir Radviliškio lokomotyvų depai teikia aširačių tekinimo paslaugas ne tik mūsų bendrovės padaliniams, bet ir UAB „Transachema", UAB „Maltosa", UAB „Žvyro karjeras". Taip pat yra sudaryta galimybė teikti paslaugas ir kaimyninių šalių geležinkelių įmonėms.

Naujos kartos aširačių aptekinimo staklės su skaitmeniniu programiniu valdymu vieno mygtuko paspaudimu leidžia parinkti reikalingą aširačio profilį. Tai labai padidina darbo našumą ir mažina laiko sąnaudas. Tokiomis staklėmis galima automatiniu režimu pamatuoti nusidėvėjusių aširačių geometrinius parametrus (antbriaunio storį, aukštį, statumo parametrą, ašinį ir radialinį mušimus, rato plotį ir kt.) bei apskaičiuoti optimalų nuimamo metalo sluoksnio storį, kad gautume nominalų aširačio profilį. Taigi, ne tik smarkiai mažėja visa aširačio apdirbimo ciklo trukmė, bet ir užtikrinama aukšta apdirbimo kokybė su minimaliais metalo nuostoliais. Be to, tai padidina ratų tarnavimo laiką.

Primename, kad riedmenų aširačių riedėjimo paviršiaus profiliui atstatyti planinio remonto metu iščiuožoms, ištrupoms ir kitiems defektams šalinti naudojamos dviejų tipų tekinimo staklės. Vienu atveju aširačiai aptekinami, išridenant juos iš riedmenų, kitu – po riedmenimis, aširačių neišridenant. Šiuo atveju aptekinimas yra daug efektyvesnis, kadangi tai daroma negaištant laiko jų išridenimui, paridenimui ir nėra naudojama specializuota įranga patikrai po aptekinimo atlikti. Vidutiniškai vieno aširačio aptekinimas neišridenant iš po riedmenų užtrunka apie 40 minučių, o technologinis procesas, susijęs su išridentų aširačių tekinimu, užtrunka dieną ar kelias.

 

 

Atnaujinta 2016-03-21