Archyvas

Gegužės 5-6 dienomis Klaipėdoje vyko forumas „Naujasis Šilko kelias – patikimas Europos ir Azijos ryšys". Renginyje, kuriame dalyvavo Kazachstano geležinkelių vadovas Askar Mamin ir šios šalies verslo atstovai, Lietuvos transporto sistemos privalumus bei galimybes pristatė Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, „Lietuvos geležinkelių", Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, logistikos kompanijų atstovai.

Pasak „Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos, bendradarbiavimo impulsas, kurį dar 2011-aisiais paskatino Lietuvos ir Kazachstano prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Nursultanas Nazarbajevas, kurį sėkmingai tęsia ministerijos, atsakingos už transporto klausimus bei geležinkelių, uosto ir logistikos kompanijos, kasmet vis stiprėja.

„Nuoširdžiai ir tvirtai galiu pareikšti, kad Kazachstano Respublika yra svarbiausia Lietuvos geležinkelių partnerė Vidurio Azijoje. Jau šešerius metus stebime nuosekliai augančios tarptautinės prekybos tarp mūsų valstybių apimtis. Geležinkeliais gabenamų krovinių kiekis praėjusiais metais taip pat išaugo net ketvirtadaliu", – teigė S. Dailydka.

2014 metais tarp Lietuvos ir Kazachstano pervežta apie 803 tūkst. tonų krovinių arba 25,5 proc. daugiau 2013-aisiais. Daugiausia gabenama mineralinių, naftos ir maisto produktų.

Generalinio direktoriaus teigimu, šis forumas yra buvo puiki proga toliau plėtoti dialogą tarp dviejų šalių verslo atstovų.

Forumą Klaipėdoje organizavo Susisiekimo ministerija, „Lietuvos geležinkeliai" ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Jo globėju buvo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Atnaujinta 2015-06-08