Archyvas

Ukrainos Prezidentas pritaria „Vikingo" plėtrai

Vasario 6 d. AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovais dalyvavo susitikime su Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovyčiumi ir LR Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. S. Dailydka pristatė šiomis dienomis dešimtmetį mininčio projekto „Vikingas" aktualijas.

Ukrainos Prezidento V. Janukovyčiaus teigimu, „Vikingo" projektas yra ypatingai svarbus. „Mums nereikia koncentruotis tik ties Odesos uostu, reikia žiūrėti toliau, į Dunojaus uostus, į Rumuniją", - tvirtino V. Janukovyčius.

Pasak AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus StasioDailydkos, išsakytos mintys teisingos ir atitinka Lietuvos geležinkelių planus. „Šis projektas yra vienas sėkmingiausių pastarųjų metų logistikos projektų regione. Atėjo laikas plėsti jo apimtis, juo labiau, kad pastaraisiais metais itin išaugo susidomėjimas „Vikingu", - sakė S. Dailydka.

„Vikingas" yra bendras Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių projektas, sujungiantis Baltijos ir Juodąją jūras. Visas maršrutas (1734 km) įveikiamas per 52 val. „Vikingu" vežami universalūs ir specializuoti konteineriai, o ateityje numatoma gabenti ir vilkikus su puspriekabėmis –kontreilerius.

Projektas „Vikingas" 2008 metais Europos Komisijos koordinuojančio PROMIT projekto tyrime pripažintas gerosios praktikos pavyzdžiu. 2009 metais Europos intermodalinio transporto asociacija (EIA) projektui skyrė apdovanojimą „Geriausios praktikos intermodalinis projektas".

 

Vidaus ir išorės ryšių sektoriaus inf.

[email protected]

8 5 269 30 29

Atnaujinta 2014-03-13