Archyvas

Prie „Vikingo" projekto prisijungė Rumunija

Vasario 28 d., Vilniuje vykusios konferencijos „10-ies metų krovinių vežimo konteineriniu traukiniu „Vikingas" veiklos patirtis ir nauji iššūkiai" metu buvo pasirašytas susitarimo memorandumas tarp AB ,,Lietuvos geležinkeliai" ir Rumunijos nacionalinės geležinkelių krovinių bendrovės „CFR Marfa" S.A. Rumunija prisijungė prie „Vikingo" projekto.

Memorandumą pasirašė AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka ir Rumunijos geležinkelių įmonės „CFR Marfa" S.A. atstovas Alexa Boiciuc.

Prie bendro Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių projekto„Vikingas" jau yra prisijungusi Bulgarija. Deramasi ir siekiama, kad prie šio projekto prisijungtų ir Gruzijos, Turkijos, Azerbaidžano bei Skandinavijos šalių geležinkelių administracijos.

Vilniuje vykusios konferencijos „10-ies metų krovinių vežimo konteineriniu traukiniu „Vikingas" veiklos patirtis ir nauji iššūkiai" tikslas – įvertinti tolesnes projekto plėtros galimybes bei didinti krovinių srautus tarp Baltijos ir Juodosios jūros pakrantės šalių.

Renginyje dalyvavo LR ministerijų ir valstybinių institucijų atstovai, taip pat Baltarusijos, Ukrainos, Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Suomijos, Švedijos geležinkelių transporto atstovai, užsienio ir Lietuvos verslo partneriai, Lietuvos ekspedijavimo ir logistikos įmonių bei krovos kompanijų atstovai.

2003-ųjų vasarį maršrutu Iljičiovskas–Kijevas–Minskas–Vilnius–Klaipėda ir atgal kursuoti pradėjęs traukinys „Vikingas" per dešimtį metų nuvažiavo apie 2,3 mln. kilometrų ir pervežė daugiau nei 300 tūkst. TEU (sąlyginis konteineris) arba daugiau nei 4,8 mln. tonų krovinių. Visas maršrutas (1734 km) įveikiamas per 52 val. „Vikingu" vežami universalūs ir specializuoti konteineriai, o ateityje numatoma gabenti ir vilkikus su puspriekabėmis –kontreilerius. Tai prisidės prie vilkikų eilių Baltarusijos pasienyje mažinimo.

Projektas „Vikingas" 2008 metais Europos Komisijos koordinuojančio PROMIT projekto tyrime pripažintas gerosios praktikos pavyzdžiu. 2009 metais Europos intermodalinio transporto asociacija (EIA) projektui skyrė apdovanojimą „Geriausios praktikos intermodalinis projektas".

 

Vidaus ir išorės ryšių sektoriaus inf.

[email protected]

8 5 269 30 29

Atnaujinta 2014-03-13