Archyvas

Lietuvos ir Vokietijos geležinkeliai siekia bendradarbiauti aktyviau

Kovo 21 d. Berlyne (Vokietijoje) vyko AB „Lietuvos geležinkeliai" organizuota konferencija „Vokietija ir Lietuva. Krovinių vežimas geležinkelių transportu ir plėtros galimybės". Ji suteikė puikią galimybę stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, plėtoti verslo ryšius ir krovinių vežimą I-uoju, II-uoju ir VIII-uoju tarptautiniais koridoriais bei pritraukti papildomų krovinių srautų.

Konferencijoje, į kurią susirinko daugiau nei 50 dalyvių, akcentuotas siekis pritraukti krovinių srautų į besiformuojantį VIII transporto koridorių, aptarti jau įgyvendinti penkių šaudyklinių traukinių – „Šeštokai Express",„Viking Train", „Merkurijus", „Saulė" ir „Vilnius Shuttle" – projektai, pristatytas „Rail Baltica" projektas. Taip pat tartasi su „DFDS Seaways" dėl naujai planuojamų konteinerinių traukinių paleidimo maršrutais Berlynas–Sassnitz–Klaipėda–Rytų rinkos ir Hamburgas–Sassnitz–Klaipėda–Rytų rinkos.    

Vokietija – viena svarbiausių Lietuvos partnerių Vakaruose, turinti svarų vaidmenį Europos geležinkelių tinkle ir organizuojant krovinių vežimą. Esami statistiniai duomenys rodo, kad krovinių vežimo plėtra tarp Vokietijos ir Lietuvos yra nepakankama, daug eksportuojamos produkcijos tarp šalių gabenama automobilių transportu.

 

Krovinių vežimo direkcijos inf.

Atnaujinta 2014-03-13