Archyvas

Aptartos naftos vežimo tendencijos

Baltarusijos sostinėje, Minske, balandžio 8-10 dienomis įvyko konferencija „Baltarusijos naftos perdirbimo ir naftos produktų eksportas". Tai vienas stambiausių tikslinių naftos verslo renginių, kuriame kasmet apžvelgiama Baltarusijos naftos ir jos perdirbimo, eksporto į NVS ir Europos rinkas klausimai, aptariamos bendros tendencijos.

Siekiant sustiprinti bendradarbiavimą ir didinti naftos produktų vežimo apimtis per Lietuvos teritoriją AB ,,Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus pavaduotojas Krovinių vežimo direkcijos direktorius Stasys Gudvalis ir direktoriaus pavaduotojas plėtrai Saulius Stasiūnas atstovavo Lietuvos transporto sistemą pristatydami naftos ir jos produktų vežimo organizavimo į Klaipėdos uostą ir Kaliningrado sritį galimybes, naftos pristatymo per Lietuvos teritoriją grandinės privalumus, bendrovės galimybes, tendencijas, investavimo politiką, artimiausius verslo vystymo planus bei kryptis.

Konferencijos metu bendrauta su tokiomis naftos ir jos produktų kompanijomis, kaip „Neste Oil", „Shell", „Lukoil", „Russneft", „Belneftchim", „Naftan", „Belorusneft", Mozirio naftos perdirbimo gamykla ir kitomis.

Konferencijos metu buvo aptariamos rinkos tendencijos, naftos ir jos produktų eksporto galimybės į NVS ir Europos valstybes, Muitų Sąjungos įtaka krovinių vežimui į Europos valstybes, kiti šiam verslui svarbūs aspektai.

AB ,,Lietuvos geležinkeliai" sėkmingai bendradarbiauja su Baltarusijos naftos kompanijomis, sukaupta daug patirties organizuojant naftos vežimus. Šiuos faktus patvirtina ir skaičiai – 30 proc. visų vežamų krovinių gabenama Baltarusijos kryptimi, iš jų 25% naftos ir jos produktų.

 

Krovinių vežimo direkcijos inf.

Atnaujinta 2014-03-13