Archyvas

„Rail Baltica" europinę vėžę rekonstruos UAB „Geležinkelio tiesimo centras"

Balandžio 24 d. AB „Lietuvos geležinkeliai" ir UAB „Geležinkelio tiesimo centras" pasirašė rangos sutartį, pagal kurią bus atlikti europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica" ruožo nuo Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienos iki Mockavos geležinkelio stoties rekonstrukcijos darbai. Sutarties vertė – 85,3 mln. Lt be PVM.

Iš viso rangos darbų pirkimo konkurse dalyvavo 4 tiekėjai: UAB „Geležinkelio tiesimo centras", AB „Kauno tiltai", AB „Panevėžio keliai" ir „Leonhard Weiss RTE AS".

UAB „Geležinkelio tiesimo centras" yra antrinė AB „Lietuvos geležinkeliai" įmonė, kuri per daugiau kaip 60 metų veiklos patirtį šalies teritorijoje suremontavo šimtus kilometrų geležinkelių. Ilgametė įmonės patirtis, aukštos kvalifikacijos personalas, modernūs įrenginiai bei mechanizmai suteikia visas galimybes kokybiškai ir greitai atlikti ES standartus atitinkančius darbus bei garantuoti remonto ilgaamžiškumą.

Rangos konkurso nugalėtojas turės rekonstruoti kiek daugiau nei 13 kilometrų esamo geležinkelio ruožo (1435 mm vėžės pločio kelias), prasidedantį už Mockavos geležinkelio stoties ir pasibaigiantį Lenkijoje ties pirmąja bėgių sandūra, taip pat apie 11 km Mockavos geležinkelio stoties kelių. Rangovas minėtame ruože turės rekonstruoti pervažas, kelio statinius, įrengti garsą slopinančias sienutes bei aptverti visą ruožą plieninio rezgimo tinklo tvorele, siekiant apsaugoti migruojančius gyvūnus. Rekonstravus šią atkarpą keleivinių traukinių greitis padidės iki 120 km/h, o prekinių – iki 80 km per valandą.

Taip pat 2013-04-24 AB „Lietuvos geležinkeliai pasirašė sutartis su UAB„Tiltų ekspertų centras", dėl minėto ruožo techninės priežiūros paslaugų ir su„Eisenbahn-und Bauplanungsgesellschaft mbH Erfurt", dėl statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugų.

"Rail Baltica" – vienas iš prioritetinių Europos geležinkelių projektų, sujungsiantis Helsinkį, Taliną, Rygą, Kauną ir Varšuvą. AB „Lietuvos geležinkeliai" yra „Rail Baltica" projekto vykdytojas Lietuvos teritorijoje. Europos sąjungos TEN-T programos ir Lietuvos valstybės lėšomis finansuojamos dvi „Rail Baltica" projekto dalys mūsų šalies teritorijoje – europinės vėžės rekonstrukcija ir tiesimas nuo Lenkijos ir Lietuvos sienos iki Marijampolės bei esamos geležinkelio linijos rekonstrukcija nuo Šiaulių iki Lietuvos ir Latvijos sienos.

 

Daugiau informacijos:

Domas Jurevičius,

„Rail Baltica" projekto direkcija,

el. paštas: [email protected],

tel.: +370 5 269 2058, mob.: +370 610 33297.

Atnaujinta 2014-03-13