Archyvas

Naujos bendradarbiavimo galimybės aptartos parodoje „TransRussia"

Balandžio 23–26 d., Maskvoje (Rusija), AB „Lietuvos geležinkeliai" dalyvavo tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje bei konferencijoje„TransRussia-2013". Tai viena iš didžiausių ir daugiausiai lankytojų sulaukiančių Rusijos parodų. Šiemet joje dalyvavo 523 įmonės iš 29 šalių, buvo eksponuojami 11 nacionalinių paviljonų.

„Lietuvos geležinkelių" stende vyko apie 20 susitikimų su esamais partneriais, kuriuose buvo aptariamas Lietuvos-Rusijos bendradarbiavimas transporto srityje. Su Koordinacinės Transsibiro tarybos generaliniu sekretoriumi G. Bessonov aptarti Rusijos krovinių srautai 2013 m. per Klaipėdos uostą.

Su AB „Novolipeckij metallurgičeskij kombinat" susitikimo metu buvo aptariama galimybė pasirašyti krovinių vežimo sutartį 5 metams. Preliminarios vežimo apimtys – apie 1 mln. tonų per metus. Su „Fruit News" buvo aptariamos 1 mln. tonų per metus galimos šaldytos produkcijos vežimo apimtys. Abi įmonės pakviestos atvykti į Lietuvą užtvirtinti bendradarbiavimo klausimus sutarčių pasirašymu.

Taip pat įvyko susitikimai su: „DB Mobility Logistics AG", „Bomabardier Transportation", „Kazref", „Kaztransservis", „Fesco transportation group", „Transmaš", kompanijų grupė „CŽT" (geležinkelių technologijų centras), „PKPCargo Logistics", Port or Sillamae, „Cargo spedition", Baltarusijos geležinkelių, Estijos geležinkelių, Latvijos geležinkelių, „Evrologistik", AO „Pervaja gruzovaja kompanija", „Cis Cargo", „Alekon Holding", „Unicom tranzit", „Moskovskaja gruzovaja kompanija", „Sibur international", „UKRFerry",„Ferritransservis", holdingo „Kabelnyj aljans" atstovais.

Rusija – viena svarbiausių Lietuvos partnerių, turinti svarų vaidmenį Rytų geležinkelių tinkle. Iš 49,38 mln. t AB „Lietuvos geležinkeliai" vežtų krovinių 2012 m., Rusijos kryptimi vežti kroviniai sudarė 12 proc.

 

Krovinių vežimo direkcijos inf.

Atnaujinta 2014-03-13