« Atgal

Aptartos baltarusiškų krovinių vežimo perspektyvos

Šią savaitę susitiko AB „Lietuvos geležinkeliai" ir Baltarusijos bendrovių „Belaruskalij" bei Baltarusijos naftos kompanijos BNK vadovai. Susitikimų metu buvo aptartos krovinių vežimo 2015-aisiais apimtys, svarstyti 2016 metų vežimo planai ir perspektyvos, logistikos klausimai.

„Belaruskalij" yra viena iš didžiausių pasaulyje kalio gamintojų ir eksportuotojų. Bendrovė savo produkciją eksportuoja į daugiau nei 90 šalių. „Lietuvos geležinkeliai" bendrovės „Belaruskalij" produkciją, kurią sudaro kalis, kompleksinės trąšos ir mineralinės medžiagos, iš Baltarusijos gabena Klaipėdos uosto ir Kaliningrado kryptimis. 2015 metais pervežta daugiau nei 8,9 mln. tonų šios bendrovės krovinių, o tai sudaro apie 16 proc. bendro LG praėjusiais metais vežtų krovinių kiekio.

Baltarusijos naftos kompanija BNK yra pagrindinė Baltarusijos naftos eksportuotoja. Ji per mėnesį eksportuoja apie 1 mln. tonų naftos ir jos produktų. 2015 metais „Lietuvos geležinkeliai" pervežė daugiau nei 3 mln. tonų šios bendrovės produkcijos. Lyginant su 2014-aisiais pervežimų apimtys išaugo net 17,5 proc. Naftos ir jos produktų vežimai „Lietuvos geležinkelių" vežamų krovinių struktūroje užima antrą vietą ir kartu su trąšomis sudaro daugiau kaip pusę visų vežamų krovinių.

„Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Stasys Dailydka abiejų verslo įmonių atstovus patikino, kad bendrovė ir toliau daug dėmesio skirs jų krovinių vežimo kokybei, yra pasiruošusi aprūpinti vagonais ir užtikrinti sklandų eismo organizavimą. 

Atnaujinta 2016-01-28