« Atgal

„LG Cargo“ kreipsis į teismą dėl nuostolių atlyginimo

„Lietuvos geležinkelių" grupei priklausanti krovinių vežimo bendrovė „LG Cargo" nepagrįstu laiko „Skinest Baltijos" skundą teismui, kad pastaroji nebuvo pakviesta į vagonų pirkimo konkursą. „LG Cargo" taip pat ketina kreiptis į teismą, kad „Skinest Baltija" atlygintų nuostolius, patirtus dėl konkurso stabdymo.

 

„LG Cargo" rengiasi pateikti Vilniaus apygardos teismui argumentus, kad įmonės „Skinest Baltija" skundas yra nepagrįstas. Be to, bus prašoma užtikrinti nuostolių, kurių „LG Cargo" gali patirti dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimą. „LG Cargo" konkuruoja rinkoje dėl krovinių, tad sustabdytas vagonų įsigijimas padarytų reikšmingų nuostolių.

 

Vagonų atnaujinimo programą pradėjusi „LG Cargo" kvietimus bendradarbiauti tiesiogiai išsiuntė kelioms dešimtims vagonų gamintojų. Tarp jų buvo ir su „Skinest" įmonių grupe susijęs vagonų gamintojas. Siekiant užsitikrinti palankiausias sąlygas, tarpininkams kvietimai nebuvo siunčiami. Į „LG Cargo" kvietimus atsiliepė apie 30 gamintojų.

 

Praėjusiais metais Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija pripažino, kad „Skinest Rail" pagrindinio akcininko ryšiai su užsienio valstybių institucijomis bei asmenimis neatitinka Lietuvos nacionalinio saugumo interesų. Šią išvadą pernai birželį patvirtino Lietuvos Vyriausybė.

 

„Skinest Rail" šį sprendimą skundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Teismas skundą atmetė.

 

Atnaujinta 2019-07-30