Archive

Birželio 30-liepos 7 dienomis traukiniai prisipildys dainų, šokių ir šventinių nuotaikų – į jubiliejinę Dainų šventę „Lietuvos geležinkeliai" atveš tūkstančius dalyvių.

Net 3 559 – būtent tiek dainininkų ir šokėjų šiemet į sostinėje vyksiantį renginį keliaus „Lietuvos geležinkelių" traukiniais.

„Šių metų Dainų šventė – vienas svarbiausių renginių Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, tad vykstančių į sostinę srautai bus išties nemaži – laukiame gausaus dalyvių ir žiūrovų būrio. Džiaugiamės, kad vis daugiau kolektyvų kelionėms renkasi ekologiškesnę ir patogesnę alternatyvą – traukinius. Kviečiame ir miesto svečius nevargti ieškant parkavimo vietos prie Vingio parko, nesukti galvos dėl vairavimo ir į sostinę atvykti traukiniu", - sako „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Per savaitę traukiniais į sostinę ir atgal važiuos daugiau nei 7 tūkst. šventės dalyvių. Pasak, M. Bartuškos, siekiant suvaldyti srautus bendrovė skyrė papildomus pajėgumus: pirmosiomis liepos dienomis važiuos didesni traukinių sąstatai nei įprastai, numatyti ir papildomi reisai.

Šventės dalyviai važiuos maršrutais Vilnius-Klaipėda-Vilnius, Vilnius-Šiauliai-Vilnius ir Vilnius-Kaunas-Vilnius. Keleivius, pirmosiomis liepos dienomis planuojančius vykti šiais maršrutais, kviečiame pasitikrinti traukinių tvarkaraščius bei iš anksto pasirūpinti kelionės bilietais svetainėje www.traukiniobilietas.lt.

Jubiliejinė Dainų šventė visą Lietuvą ir pasaulį kvies kartu minėti valstybės atkūrimo šimtmetį. Birželio 30-liepos 6 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks net penkiolika renginių, dauguma jų - nemokami. Liepos 3 d. Folkloro diena kvies į renginius Katedros aikštėje, Bernardinų sode ir Pilių teritorijoje - čia nuo ryto šurmuliuos, muzikuos, šoks ir dainuos beveik 400 folkloro ansamblių, Šv. Jonų bažnyčioje skambės kanklių muzikos koncertas; liepos 4-ąją Bernardinų sode ir Katedros aikštėje pasirodymus surengs 100 Lietuvos mėgėjų teatrų, Kalnų parke vyks vienas spalvingiausių šventės renginių - Ansamblių vakaras; liepos 5 d. Vilnių sudrebins pučiamųjų orkestrų gaudesys ir įspūdingas beveik 8 tūkst. šokėjų pasirodymas Šokių dienoje; Dainų šventės kulminacija - liepos 6 d. vyksianti Dainų diena Vingio parke. Daugiau informacijos apie renginius ir jų programą galima rasti interneto svetainėje www.dainusvente.lt.

Updated on 2018-06-27