Archive

Dėl nacionalinio saugumo interesų sustabdytas „Lietuvos geležinkelių" vykdytas pabėgių pirkimas nepaveiks bendrovės veiklos. Neatidėliotiniems remontams būtiną pabėgių kiekį bendrovė sugebėjo įsigyti netgi už mažesnę kainą, nei siūlyta dabar jau sustabdytame konkurse. O artimiausiu metu planuojama skelbti naują viešąjį pirkimą.

„Lietuvos geležinkeliai" yra nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbi įmonė. Be to, pirkimuose siekiame užtikrinti palankiausią kainą valstybės valdomai bendrovei bei skaidrumą. Todėl atsižvelgsime į atsakingų institucijų pastabas. Planuojame netrukus skelbti naują tarptautinį pirkimą", - kalbėjo „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Balandžio pabaigoje „Lietuvos geležinkeliai" kreipėsi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją dėl planuojamo pabėgių pirkimo sandorio atitikties nacionalinio saugumo interesams patikros.

Tuo metu vykdytame pabėgių viešajame pirkime mažiausią kainą buvo pasiūliusi bendrovė „Skinest Baltija". Tačiau minėta komisija atlikusi tyrimą pateikė išvadą, kad sandoris su „Skinest Baltija" neatitiktų nacionalinio saugumo interesų.

Kol vyko tyrimas, pabėgių pirkimas buvo sustabdytas. Jei tokia situacija būtų užsitęsusi, „Lietuvos geležinkeliams" būtų tekę stabdyti suplanuotus remontus. Tuomet neigiamus padarinius būtų pajutę ir bendrovės klientai – tiek keleiviai, tiek įmonės, nes reikėtų mažinti traukinių greitį, o dalį traukinių - apskritai atšaukti.

Siekdami išvengti neigiamų padarinių, „Lietuvos geležinkeliai" nusprendė skubiai įsigyti veiklai vykdyti būtiną pabėgių kiekį. Sulaukus komisijos išvados, kad sandoris su „Skinest Baltija" neatitiktų nacionalinio saugumo interesų, skubiai įsigyta pabėgių iš kito tiekėjo – bendrovės „Swetrak". „Lietuvos geležinkeliai" kėlė tikslą, kad kaina neviršytų tos, kuri buvo pasiūlyta konkurse. Galiausiai pavyko pasiekti, kad kaina būtų netgi šiek tiek mažesnė.

Updated on 2018-06-07