Archive

Durys atsidaro! Visą savaitę – rugpjūčio 28–rugsėjo 3 dienomis –  „Lietuvos geležinkeliai" kviečia visuomenę pamatyti dar nematytus objektus – išvysti tai, kas ilgus metus buvo už uždarų durų. Taip pat susipažinti su geležinkelininko profesija, geležinkelio istorija, įdomiausiais faktais, čia vykdoma veikla. Ši iniciatyva kilo iš kasmetinės tradicijos rugpjūčio pabaigoje paminėti Geležinkelininko dieną.

„Nuo pirmųjų savo darbo dienų siekiau, kad „Lietuvos geležinkeliai" būtų atvira, skaidri įmonė. Atverdami duris visuomenei norime parodyti tai, kas ilgus metus buvo nematoma, uždara, nepažinta. Tikiu, kad šios iniciatyvos metu grius dar daugiau per ilgus metus įmonę apraizgiusių stereotipų, o laikui bėgant pasieksime užsibrėžtą tikslą ir tapsime didžiausią naudą kuriančia bendrove Lietuvoje", – sako bendrovės generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Objektų, kuriuose žmonės galės apsilankyti, gausu. Dar niekada iki šiol visuomenei nebuvo atvertas Kauno tunelis, jį pamatyti galėjo tik traukiniu važiuojantys keleiviai, o pėstute pereiti – tik tunelį prižiūrintys geležinkelių darbuotojai. Kviečiame pėsčiomis pereiti visą Kauno tunelį bei išvysti šviesą tunelio gale.

Eismo valdymo centras taip pat vienas iš uždarų objektų, kuriame  organizuojamas ir valdomas visos šalies traukinių eismas, tiesiogiai stebimas kiekvieno traukinio judėjimas – šio centro vadovas papasakos, kaip tai įmanoma. Vargu, ar daug žinančiųjų, kad Pavilnyje dar ankstyvais 1909 m. pradėjo formuotis geležinkeliečių kolonija – kviečiame apsilankyti ir patiems iš gido lūpų išgirstu unikalią čia buvusio „miestelio" istoriją. 

Drezinų ralis šią vasarą kaip niekad populiarus – sulaukęs puikių atsiliepimų Jūros šventės metu, šį kartą ekstremalių pojūčių mėgėjus kviečia į Vilnių ir Kauną. „Lietuvos geležinkelių" lokomotyvų depai, gamybos cechai, gražiausios šalies geležinkelio stotys, pažintinės ekskursijos traukiniu aplink Vilnių – visa tai atveriame jums jau nuo rugpjūčio 28 d.  

Norėdami sužinoti daugiau apie ekskursijas bei užsiregistruoti spauskite nuorodą

 

Updated on 2017-08-17