Archive

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai" žengia dar vieną žingsnį didindama veiklos efektyvumą – tai valstybės valdomai bendrovei kasmet atneš po daugiau nei 2 mln. eurų naudos. 
 
Nuo gegužės 15 d. prie maršrutu Kaliningradas-Vilnius-Maskva važiuojančio traukinio Vilniuje nebebus prikabinami trys „Lietuvos geležinkelių" vagonai. Tačiau keleiviai ir toliau turės galimybę pasiekti Maskvą traukiniu.
 
„Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojas Linas Baužys sako, kad bendrovė siekia didinti veiklos efektyvumą ir užtikrinti kokybiškas paslaugas klientams. Tad priimant sprendimus sutaupyti užtikrinama, kad keleiviai nepatirtų nepatogumų.
 
„Trijuose papildomuose vagonuose maršrutu Vilnius-Maskva vidutiniškai važiuodavo apie 20 keleivių. Maršrutas Kaliningradas-Vilnius-Maskva ir toliau išliks, tačiau Vilniuje nebeprikabinsime savo vagonų. Dėl to sumažės mūsų išlaidos, o lėšos bus nukreiptos į sritis, kurios keleiviams yra reikalingesnės – į esamus maršrutus bei keleivių pervežimo paslaugoms gerinti", – sakė L. Baužys.
 
Kaliningradas-Vilnius-Maskva maršrutu važiuojantis traukinys ir toliau stos Vilniaus geležinkelio stotyje, o keleiviai galės juo vykti, įsigydami bilietus iš anksto „Lietuvos geležinkelių" bilietų kasose, kuriose vykdomos tarptautinių kelionės bilietų pardavimo operacijos (Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Klaipėda ir kt.).
 
Praėjusiais metais „Lietuvos geležinkeliai" maršrutu Vilnius-Maskva-Vilnius pervežė beveik 27 proc. mažiau keleivių nei 2015 m. Šis maršrutas bendrovei kasmet atneša daugiau nei 2 mln. eurų nuostolių. Atsisakius papildomų vagonų Maskvos traukinyje, per 10 metų „Lietuvos geležinkeliai" sutaupys per 26 mln. eurų. 
 
Per pirmąjį šių metų ketvirtį iš viso „Lietuvos geležinkeliai" pervežė 833,6 tūkst. keleivių. Tai 2 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2016 m. Keleivių skaičius augo populiariausiuose maršrutuose: Vilnius-Kaunas, Vilnius-Šiauliai, Kaunas-Šiauliai, Vilnius-Klaipėda.
 

Updated on 2017-05-15