Archive

Šiemet Geležinkelių muziejus mini 50-ties metų jubiliejų. Šia gražia proga rugsėjo 27–30 dienomis visus kviečiame nemokamai jame apsilankyti ir plačiau susipažinti su geležinkelių istorija, dabartimi ir praeitimi, aplankyti senuosius lokomotyvus, traukinius ir riedmenis.

Geležinkelių muziejus per penkiasdešimt veiklos metų sukaupė apie 12 tūkstančių geležinkelių istorijos eksponatų. Laikui bėgant muziejus keitėsi ir augo. Kažkada tilpęs keliasdešimties kvadratinių metrų kabinete, dabar jis užima tris beveik 1000 kvadratinių metrų dydžio sales.

Geležinkelių muziejus vienas iš nedaugelio Lietuvoje gali didžiuotis, kad turi ir lauko ekspoziciją, kurioje eksponuojama per dvidešimt įvairios istorinės geležinkelių technikos eksponatų. 2011 m. perkėlus muziejų į naujas patalpas Vilniaus geležinkelio stoties Keleivių rūmuose, atverstas naujas muziejaus veiklos puslapis.

Muziejaus personalas yra neatskiriama sėkmingo muziejaus darbo dalis. Šiandieninis lankytojas labai išrankus ir įvairus: mokiniai, ateinantys įgyti žinių, pramogautojai, miesto svečiai, ieškantys įspūdžių, akademinės bendruomenės atstovai, tyrinėjantys geležinkelių istoriją ar muziejaus rinkinius, laukiantys traukinio keleiviai, kuriems tiesiog reikia prastumti laiką, šeimos su vaikučiais, ieškančios tik jiems pritaikytų paslaugų bei žmonės, turiningai leidžiantys laisvalaikį. Muziejaus darbuotojai stengiasi, kad kiekvienas lankytojas jaustųsi patogiai, būtų pamalonintas bei patenkintų savo lūkesčius. Tai įrodo lankytojų statistika: tik per 2015 metus muziejų aplankė apie 20 tūkstančių lankytojų, o gegužės 21 d. Europos Muziejų naktų renginiuose dalyvavo tūkstantis lankytojų.

Ateikite ir prisilieskite prie geležinkelių istorijos!

Updated on 2016-09-23