Archive

Pasaulio banko paskelbtame 2016 metų Logistikos reitinge Lietuva užima 29 vietą. Tai ryškus šuolis aukštyn (2014 metais skirta 46 vieta), kuris atspindi ir svarų AB „Lietuvos geležinkeliai" indėlį. Iki 50 proc. krovinių per Lietuvą gabenama geležinkeliais.

„Nuolat plečiame logistikos žemėlapį, ieškome naujų partnerių ir rinkų, plėtojame naujus projektus, pasirašome bendradarbiavimo sutartis su krovinių siuntėjais, ekspeditoriais tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Esame užmezgę ryšius su stambiausiomis Kinijos logistikos kompanijomis, domina ir Skandinavijos rinka bei Europos šalys. Nuolat stipriname savo padalinio „LG Ekspedicija" darbą, kuris užtikrina sudėtingas logistikos grandines, su prekių paskirstymu ir kitomis verslui būtinomis operacijomis", – aktyvią pervežimų veiklą akcentavo AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka.

Lietuva logistikos reitinge turi geriausias pozicijas – Latvija užima 43 vietą (nukrito iš 36 pozicijos 2014 metais), Estija – 38 (pakilo iš 39 pozicijos).  Kaimyninė Lenkija yra 33 vietoje (nusileido iš 31).

Pirmąjį trejetuką sudaro Vokietija, Liuksemburgas, Švedija.

Logistikos reitingą sudaro Pasaulio bankas.Šis reitingas buvo sudarytas 2007, 2010, 2012, 2014 ir 2016 metais.

Nustatant reitingą įvertinami tokie rodikliai, kaip muitinės veikla, infrastruktūra, tarptautinis pervežimas, logistikos paslaugų kokybė, krovinio sekimas realiu laiku, punktualumas.  Per 2-jus metus Lietuvai pavyko pagerinti visus šiuos rodiklius.

Pasaulio banko Logistikos reitingas padeda šalims numatyti iššūkius logistikos sektoriuje, įvertinti savo galimybes bei priemones, kaip pagerinti savo veiklą

Updated on 2016-07-08