Archive

Kovo 31d. Vilniuje lankėsi UAB „Azerbaidžano geležinkeliai" valdybos pirmininko pavaduotojas Igbal Gusejnov, Tarptautinių ryšių skyriaus viršininko pavaduotojas Vugar Askerov bei „ADY Express" ir „Karvan Logistics" LLP generalinis direktorius Azad Gasymov bei „ADY Express" rinkodaros departamento viršininkas Natig Džafarov.

Susitikimas buvo organizuotas AB „Lietuvos geležinkeliu" iniciatyva.

Ryšiai su „Karvan Logistics" užsimezgė kasmetiniame kombinuotojo transporto traukinio „Vikingas" projekto narių pasitarime Tbilisyje, Gruzijoje.

Šiuo metu UAB „Azerbaidžano geležinkeliai" nominuotas operatorius „Karvan Logistics" yra paskirtas atstovauti „Gruzijos geležinkeliams" „Vikingo" projekte.

Dėl atšaukiamų sankcijų suaktyvėjus prekybiniams ryšiams tarp Skandinavijos šalių ir Irano, bus kuriama bendra Lietuvos ir Azerbaidžano geležinkelių administracijų darbo grupė. Šios darbo grupės tikslas – analizuoti krovinių srautus ir padėti identifikuoti pervežimų geležinkeliais galimybes. Iranas gali tapti rimta ekonomikos rinka, jei verslas sugebės tiksliai nustatyti sąnaudas, kurias tikimasi sumažinti, panaudojant kombinuotus vežimus.

Susitikimo metu AB „Lietuvos geležinkeliai" ir „Karvan Logistics" bei „ADY Express" pasirašė krovinių ekspedijavimo sutartį bei aptarė bendradarbiavimo galimybes. Sutartis leis aktyviau plėtoti „Vikingo" projektą Azerbaidžano kryptimi.

  „Karvan Logistics", bendradarbiaudama su kitomis TRACECA narėmis, siekia teikti geriausias „nuo durų iki durų" paslaugas, taip pat atgaivinti istorinį Šilko kelio maršrutą.

Įmonei priklauso konteinerių terminalas Baku, siūlantis klientams visas su konteinerių gabenimu susijusias paslaugas, taip pat „Karvan Logistics" siūlo visas su geležinkeliais susijusias konteinerių vežimo bei krovos paslaugas atkarpoje tarp Turkijos ir Centrinės Azijos.

Plėtojant tarptautinio kombinuotojo traukinio „Vikingas" projekto geografiją, „Azerbaidžano geležinkeliai" pakviesti dalyvauti projekte pilnateisio nario statusu.

Tikimasi, kad ši šalis savo teigiamą apsisprendimą išreikš kasmetiniame „Vikingas" šalių-dalyvių susitikime, kuris įvyks 2016 m. gegužės 12–13 d. Azerbaidžane.

Azerbaidžano Transporto ministerija yra išreiškusi palaikymą dėl savo šalies geležinkelių įmonės prisijungimo prie šio tarptautinio projekto.

AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos nuomone, „Azerbaidžano geležinkelių" prisijungimas prie kombinuotojo transporto traukinio „Vikingas" pritrauktų krovinių srautų ne tik iš Azerbaidžano, bet ir iš tokių šalių, kaip Iranas, taip pat iš Centrinės Azijos Kinijos TRACECA koridoriumi. 

Updated on 2016-04-04