Archive

Lietuvos ir Lenkijos geležinkelių bendradarbiavimo istorijoje – naujas puslapis

Liepos 4 d. AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos vadovaujama delegacija lankėsi Varšuvoje (Lenkija), kur susitiko su naujuoju Lenkijos geležinkelių bendrovės PKP S.A. prezidentu ir valdybos pirmininku Jakubu Karnovskiu (Jakub Karnowski).

Susitikimo metu buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo santykiai bei verslo organizavimo klausimai vykdant krovinių ir keleivių vežimą geležinkelių transportu tarp Lietuvos ir Lenkijos, nemaža dalis diskusijų skirta „Rail Baltica" projekto sėkmingam įgyvendinimui.

AB „Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka PKP S.A. prezidentui Jakubui Karnovskiui pristatė bendrovės veiklą, vykdomus projektus krovinių vežimo srityje. Trumpai buvo apžvelgtos problemos, kylančios organizuojant keleivių vežimą iš Varšuvos į Vilnių. Lenkijos geležinkeliams buvo pateiktas dvišalio bendradarbiavimo plėtros memorandumo projektas. Jį Lenkijos geležinkelių atstovai pažadėjo išnagrinėti ir artimiausiu metu pareikšti savo ketinimus dėl pasirašymo.

AB „Lietuvos geležinkeliai" delegacija apsilankė ir Lietuvos Respublikos ambasadoje Lenkijoje. Su ambasadore J.E. Loreta Zakarevičienė buvo apžvelgti tarpvalstybiniai bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Lenkijos santykiai, pasidalinta nuomonėmis apie bendradarbiavimo plėtojimą geležinkelių transporto srityje, aptartos galimybės lapkritį surengti Lietuvos transporto sektoriaus verslo konferenciją Lenkijoje.

Liepos 5 d. Varšuvoje vyko Lietuvos - Lenkijos seminaras „Lenkija ir Lietuva: gerovės kūrimas Baltijos jūros regione", kuriame buvo nagrinėjamos abiejų šalių partnerystės galimybės vystant ekonomiką, bendradarbiavimo transporto ir energetikos srityse perspektyvos. Seminare geležinkelių transporto klausimais pasisakė ir pranešimą apie projekto „Rail Baltica"  realizavimą skaitė projekto direkcijos direktorius Antanas Zenonas Kaminskas.

Liepos 7 d., sukako lygiai 20 metų, kai Lietuvos valstybinių geležinkelių įmonė ir Lenkijos valstybinių geležinkelių įmonė pasirašė susitarimą dėl pasienio geležinkelių susisiekimo.

 

Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus informacija

Updated on 2014-03-14