Archive

Aukso medalis už naftos produktų saugyklą

Gruodžio 21 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis pasveikino ir įteikė 85 aukso ir 15 sidabro medalių apdovanojimus nominacijos „Lietuvos metų gaminys" nugalėtojams. Aukso medalis Ekologijos ir aplinkosauginės pramonės grupėje už modernizuotą Vilniaus naftos produktų saugyklą skirtas ir AB „Lietuvos geležinkeliai". Apdovanojimą atsiėmė bendrovės generalinis direktorius Stasys Dailydka.

„Džiaugiuosi, kad kasmetinės bendrovės investicijos nelieka nepastebėtos. Nuoširdžiai tikiu, kad nuolat modernėjantys Lietuvos geležinkeliai ir ateityje stebins įvairiais, visai šalies transporto sistemai naudingais projektais" –sakė S. Dailydka.

Naujos Vilniaus naftos produktų saugyklos statyba prasidėjo 2011 m. rugpjūtį, senosios saugyklos teritorijoje. Darbai buvo baigti šių metų birželį. Darbai prasidėjo nuo ardymo – demontuoti visi antžeminiai dyzelino rezervuarai, dauguma pastatų, taip pat požeminiai alyvai bei tepalams saugoti skirti rezervuarai, visi technologiniai įrenginiai, požeminės komunikacijos ir geležinkelio kelias. Metaliniai įrenginiai degazuoti, išvalyti, supjaustyti ir priduoti į metalo laužą. Taip pat nukasta ir išgabenta utilizuoti apie 1300 m3 naftos produktais užteršto grunto, taip atstatant saugyklos teritorijos ekologinę būklę.

Saugykloje įrengti šeši požeminiai (kiekvieno talpa – 83 m3) rezervuarai su dvigubomis sienelėmis, automatine sandarumo kontrolės sistema ir degalų apskaitos bei matavimo prietaisais. Taip pat pakloti nauji elektros, automatikos, naftos produktų tiekimo, gamybiniai, paviršinių nuotekų tinklai, statinių vidaus tinklai.

Modernizuota saugykla ne tik tapo ekologiškesnė – nauji naftos produktų saugojimo ir išdavimo principai leido pasiekti stulbinamų rezultatų, kadangi elektros energijos sąnaudos saugykloje sumažintos iki 80 proc.

 

Vidaus ir išorės ryšių sektoriaus informacija

8 5 269 30 29

Updated on 2014-03-13