« Atgal

Rekordas: „Lietuvos geležinkelių“ 100-mečio sveikinimas apskriejo visą Lietuvą

Praėjusiais metais „valstybės valstybėje" etiketę nuplėšusių „Lietuvos geležinkelių" pastangas išradingai pasitikti valstybės 100-metį įvertino rekordinis skaičius gyventojų. Vien socialiniuose tinkluose maestro Donato Katkaus diriguojamam galingų lokomotyvų orkestrui neliko abejingi 1,4 mln. gyventojų. Rekordiškai augo šventinių maršrutų keleivių skaičius. Valstybės jubiliejų švenčiančius gyventojus traukė ir kitos pramogos bei iniciatyvos.

„Įsitikinome, kad išradingai pasitikti svarbias valstybės sukaktis gali kiekvienas, kas jaučiasi esantis valstybės dalimi. Dažniausiai tam tereikia motyvuotos komandos, žiupsnelio kūrybiškumo bei patriotiškumo ir nuoširdaus noro tai padaryti išradingai. Skaičiuodami pasiektą auditoriją matome, kad būtų sudėtinga atrasti lietuvį, negirdėjusį pirmą kartą lokomotyvais atlikto mūsų valstybės himno", - sako „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Per ilgąjį savaitgalį „Lietuvos geležinkelių" mašinistų gebėjimą galingus lokomotyvus paversti Tautišką giesmę grojančiais muzikos instrumentais iš viso įvertino daugiau kaip 1,36 mln. socialinių tinklų vartotojų ir šis skaičius vis auga. Skaičiuojama, kad praktiškai tiek gyventojų Lietuvoje aktyviai naudojasi socialiniais tinklais.

Originalus vaizdo klipas, kurį galima pasiekti spustelėjus šią nuorodą, per tris paras socialiniuose tinkluose buvo pasidalintas daugiau kaip 15 tūkst. kartų ir sulaukė 14,5 tūkst. reakcijų. Negana to, išvysti jį turėjo progą ir beveik visų televizijos žinių bei informacinių laidų žiūrovai, didžiųjų naujienų portalų lankytojai, kurie taip pat juo aktyviai dalinosi socialiniuose tinkluose.

Tačiau ne tik tai kaustė valstybės jubiliejų švenčiančių gyventojų dėmesį. Valstybės 100-mečio dieną patogius reisus traukiniais Vilnius-Klaipėda, Vilnius-Kaunas, Kaunas-Marijampolė papildę „Gatvės gyvos" pasakojimai pritraukė net 24 proc. daugiau keleivių nei įprasta.

Originaliai ir išradingai paminėti valstybės jubiliejų norėję gyventojai rinkosi neįprastas keliones, kurių metu turėjo galimybę per kelionės valandas „paragauti" pačios įvairiausios Lietuvos – nuo kunigaikščių laikų iki nūdienos, nuo piliakalnių iki moderniosios architektūros perlų, nuo slaviškos ir baltiškos kultūros iki žydiškos bei vokiškos. Sužinoti apie traukiniu pravažiuojamų kraštų sąsajas su atkurtąja Lietuva, su valstybės prezidentais ir kitais šaliai nusipelniusiais žmonėmis.

Pasak šios iniciatyvos vadovo ir maršruto Vilnius-Klaipėda-Vilnius gido Alberto Kazlausko, Vasario 16-ąją nusprendusių keliauti po Lietuvą traukiniais laukusi staigmena abejingų nepaliko.

„Keleiviai uoliai įsitraukė į neįprastą kelionę ir prasitarė, kad ateityje norėtų dar daugiau tokių projektų. Mums jau netrūksta minčių, kaip galėtume paįvairinti maršrutus bei pritraukti dar daugiau smalsuolių. Kelionių traukiniais su gidu projektas galėtų būti pakartotas dar ne kartą", - sako A. Kazlauskas.

Šventinį savaitgalį pirmą kartą lankytojams buvo atvertos ir unikalios, tik pirmiesiems valstybės asmenims kadaise prieinamos Vilniaus geležinkelio stoties erdvės.

Vasario 16-osios išvakarėse Vilniaus geležinkelio stotyje iš anksto užsiregistravusiems vilniečiams taip pat pristatytas prodiuserio Oleg Surajev debiutinis filmas „Grąžinti Nepriklausomybę". O filmui užgavus signatarų autoriteto problematiką – po jo organizuota ir valandos trukmės diskusija su Nepriklausomybės atkūrimo akto signataru Rimvydu Valatka bei O. Surajev.

Atnaujinta 2018-02-19